20. srpna 2016 19:00 RIO DE JANEIRO/PRAHA

Stará ruská škola. Opilý šéf federace profackoval zápasnici za to, že nezískala medaili

Inna Tražukovová končí na lopatkách po chvatu Polky Moniky Michalikové. | foto: Reuters
Neúspěch se v Rusku neodpouští, to platí odedávna. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila zápasnice Inna Tražukovová, která měla dostat od šéfa ruské federace Michaila Mamiašviliho dvě facky za to, že v souboji o bronz v kategorii do 63 kilogramů prohrála v Rio de Janeiru s Polkou Ewou Michalikovou.

Tražukovová po prohraném zápase řekla deníku Sport-Express, že ji opilý Mamiašvili vyhrožoval a ponižoval ji a přitom jí dvakrát udeřil do obličeje. 

A protože u celé situace byli svědci, po návratu do Ruska bude hnát šéfa ruských zápasníků před soud.

„Urazil mě na veřejnosti. Takové chování se nesmí opakovat, chci jej pro příště zastavit,“ nebrala si Tražukovová servítky.

K celé situaci se vyjádřil i Mamiašvili, který pro Sport-Express přiznal, že byl po zápase naštvaný kvůli tomu, že Tražukovová podle něj o bronz nebojovala.

„Měli jsme drsný rozhovor, byli jsme hlasitější, trenér byl hysterický, šel jsem jej uklidňovat. Ale Tražukovovou jsem neuhodil,“ tvrdí Mamiašvili.

Celá záležitost už se v Rusku dostala až na nejvyšší místa, situací se hodlá co nejdříve zabývat ministr sportu Vitalij Mutko. „Nebyl jsem v Riu, ale jestli něco stalo, může Tražukovová přijít rovnou za mnou. A probereme to,“ uvedl mnohoznačně Mutko.

lar Lidovky.cz


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz