11. srpna 2008 8:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Střelecká hvězda

Kateřina Emmons gratuluje ke zlaté medaili její manžel Matt Emmons | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Emmons gratuluje ke zlaté medaili její manžel Matt Emmons | foto: Sergey PonomarevČTK

PEKING Střelba není zrovna sexy sport. Mimo olympijské hry jej v české kotlině sleduje jen hrstka zapálených jedinců. A velice podobná situace panuje i v okolním světě.


Kateřina Emmons je proto pro střelbu požehnání. Těžko by totiž byla k mání "ideálnější“ kombinace: první zlatou medaili her získala pohledná mladá dáma, která navíc prožívá šťastný vztah se svým manželem Mattem Emmonsem, s nímž se seznámila, když před čtyřmi lety v Aténách slavně poslal poslední ránu do soupeřova terče a přišel o zlato.

V Pekingu se může tenhle pár pozlatit, podobně jako kdysi Zátopkovi nebo Olga Fikotová s Haroldem Connollym.

Střelba tak snad vůbec poprvé našla své mediální světové hvězdy. V programu her zůstává ale ještě řada dalších odvětví, která by potřebovala svého Matta a Kateřinu.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.