19. srpna 2008 10:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Sudí Damková bude pískat finále

Dagmar Damkové se dostalo pocty pískat ženské olympijské finále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dagmar Damkové se dostalo pocty pískat ženské olympijské finále. | foto: ČTK

PEKING Jediná zástupkyně českého fotbalu na olympijských hrách v Pekingu rozhodčí Dagmar Damková dosáhla největšího úspěchu v kariéře. Vedení turnaje totiž určilo, že bude pískat ženské finále mezi Brazílií a USA. Informaci dnes potvrdil Českomoravský fotbalový svaz.

Damková, která se před pěti lety jako první žena objevila s píšťalkou v domácí mužské nejvyšší soutěži, tak v Pekingu bude řídit již své čtvrté utkání. Zatím se představila v duelu domácích Číňanek s Kanadou, v souboji Spojených států amerických s Novým Zélandem a také ve čtvrtfinálovém utkání mezi Německem a Švédskem.

Česká rozhodčí účinkovala i na minulé olympiádě v Aténách, kde odřídila dvě utkání. Vedle čtvrtfinále mezi Austrálií a Švédskem pískala také zápas skupiny právě mezi USA a Brazílií, nynějšími finálovými soupeři. Tehdy Američanky vyhrály 2:0. 

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
55:54
Pesonen (Finsko) vstřelil branku(4. gól na mistrovství)
Stav zápasu Kanada - Finsko 1:3
55:34
Theodore šel do kličky na modré, málem z toho byl finský brejk.
54:38
Myersova bomba zblokována, Kanada má drtivý tlak.