12. srpna 2008 16:49 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Tenistky podlehly sestrám Wiliamsovým

Sestry Williamsovy, přemožitelky našich deblistek Vajdišové s Benešovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sestry Williamsovy, přemožitelky našich deblistek Vajdišové s Benešovou. | foto: ČTK

PEKING Česká dvojice Nicole Vaidišová a Iveta Benešová dlouho vzdorovala největším favoritkám ženské čtyřhry Sereně a Venus Williamsovým, ale nakonec odešla z pekingského kurtu poražena po setech 6:4, 5:7 a 1:6. Wimbledonské vítězky z USA tahaly za kratší konec v utkání prvního kola až do stavu 5:5 ve druhém setu, poté už ale českým reprezentantkám nedaly šanci.

 Pro Vaidišovou i Benešovou tímto duelem olympiáda skončila. Vaidišová vypadla z dvouhry hned v prvním kole, Benešové se ve druhém kole stala osudnou starší ze sester Venus.

Soupeřem Tomáše Berdycha se v osmifinále stal podle předpokladů Švýcar Roger Federer. Nejvýše nasazený hráč, jenž právě s Berdychem vypadl na předchozí olympiádě v Aténách, dnes porazil Salvadorce Rafaela Arevala 6:2 a 6:4.

Proti neznámému hráči z páté stovky světového žebříčku se ale především ve druhém setu trápil a dopouštěl se značného množství nevynucených chyb.


Další výsledky:
Muži:
Dvouhra
- 2. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Arevalo (Salv.) 6:2, 6:4, Južnyj (Rus.) - Johansson (Švéd.) 7:5, 6:2.

Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Dementěvová (5-Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA) - Vaidišová, Benešová (ČR) 4:6, 7:5, 6:1.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.