8. července 2011 20:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

TIME OUT: Korejské předolympijské potíže

Jižní Korea slaví fakt, že bude pořádat ZOH 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jižní Korea slaví fakt, že bude pořádat ZOH 2018. | foto: Reuters

PRAHA Ještěže se o pořadatelství zimní olympiády rozhodlo pro jihokorejský Pchjongčchang už ve středu. Z korejského poloostrova se o den později valila jedna zpráva za druhou, ale tentokrát si je nešlo vystavit za rámeček.

Pozitivní obraz pokazila novinka z jihokorejské fotbalové ligy, Hráči z šesti různých klubů měli za peníze ovlivňovat výsledky nebo sázet na zápasy. Nařčení jsou také z napojení na organizovaný zločin. Nyní dokonce hrozí, že soutěž bude úplně zrušena.

Alespoň ani na severu si zrovna nevylepšili image. Dopingoví komisaři na mistrovství světa fotbalistek u dvou hráček KLDR zachytili použití anabolických steroidů.

Ano, těch kouzelných steroidů, které proslavili zejména sportovci NDR v 80. letech minulého století. Jak je vidět, obě země kromě napjatých vztahů spojuje ještě další věc: na fotbalovém poli si nemají moc co závidět.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ SEŘIZOVAČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč