29. prosince 2011 23:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

TIME OUT LN: Kovové cinkání

Prestižní deník USA Today tipuje, že si česká oštěpařka Barbora Špotáková odveze z olympijských her v Londýně zlato. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prestižní deník USA Today tipuje, že si česká oštěpařka Barbora Špotáková odveze z olympijských her v Londýně zlato. | foto: ČTK

PRAHA Zlato? Skifař Ondřej Synek, biker Jaroslav Kulhavý, oštěpařka Barbora Špotáková a sportovní střelkyně Lenka Marušková. Stříbro? Basketbalistky, David Kostelecký v trapu nebo Miroslava Knapková ve skifu. A bronz? Talent ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek.

Ne, to není výčet jejich úspěchů, ale předzvěst prestižního deníku USA Today, kdo že na olympiádě v Londýně získá z českých sportovců medaili. Osm – že ale ty prognózy zní povzbudivě.

V tomto ohledu by byly v historii samostatné republiky úspěšnější jen hry v Sydney, kde 11 let nazpět cinkalo 11 medailí. A to ještě USA Today opomenulo letošní tenisovou královnu Petru Kvitovou či Kateřinu Emmons, obhájkyni zlata a stříbra z minulých her.

Pryč ale s předpověďmi, vždyť už Peking ukázal, jak jsou ošidné. Tehdy se list trefil jen u dvou z dohromady šesti úspěšných Čechů.

Snad už se teď nemýlí znovu... Tedy v počtu. Ve jménech může.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!