18. srpna 2008 16:32 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Tyčkařka Isinbajevová překonala světový rekord

Suverénka ženské tyčky, Jelena Isinbajevová.. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Suverénka ženské tyčky, Jelena Isinbajevová.. | foto: ČTK

PEKING Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová obhájila zlatou olympijskou medaili v novém světovém rekordu 505 centimetrů. V Pekingu dnes o centimetr zlepšila vlastní dosavadní maximum, které skočila na konci července v Monaku.

Isinbajevová zcela deklasovala své soupeřky. Druhá Američanka Jennifer Stuczynská skočila o 25 centimetrů méně a bývalá světová rekordmanka Světlana Feofanovová z Ruska získala bronz za 475 cm.

Hodnotu světového rekordu posunula Isinbajevová potřetí v sezoně a počtyřiadvacáté v kariéře.

Kateřina Baďurová, která loni skončila za Isinbajevovou druhá na mistrovství světa, vypadla už v kvalifikaci. Česká rekordmanka měla po lednové operaci přetržených zkřížených vazů velké manko v přípravě a před olympiádou stihla jediný závod. Její výkon 475 cm z Ósaky by dnes mohl stačit i na bronz.

Výsledky:
Ženy:
Tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 505 - světový rekord, 2. Stuczynská (USA) 480, 3. Feofanovová 475, 4. Golubčikovová (obě Rus.) 475, 5. Pyreková (Pol.) 470, 6. Hingstová 465, 7. Spiegelburgová (obě Něm.) 465, 8. Steinerová-Bennettová (USA) 455, ...v kvalifikaci Baďurová (ČR) bez platného pokusu.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.