6. listopadu 2009 22:16 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

V Číně se draží olympijské kondomy

olympiáda v Pekingu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy olympiáda v Pekingu | foto: ČTK

PEKING Když Peking hostil v roce 2008 letní olympijské hry, jednomu čínskému sběrateli se podařilo získat 5000 z celkových 100 000 kondomů, které byly zdarma distribuovány soutěžícím atletům.

Kondomy teď dává do dražby, přičemž cena jednoho kusu bude 1 jüan (asi 2,50 Kč). Zájemce si ale musí koupit všech 5000 kusů najednou. Na obálce každého kondomu je napsán slogan olympijských her "výš, dál a rychleji" - v čínštině a v angličtině.

Do aukce, která se uskuteční 29. listopadu ale půjdou i další upomínky na olympijské hry, citovala BBC list China Daily.

"Záměrem je přitáhnout pozornost veřejnosti k problematice bezpečného sexu a prevence onemocnění AIDS," řekl médiím Lej Kuo, jeden z organizátorů akce.

Kondomy se rozdávají olympijským sportovcům už od roku 1992, kdy se hry konaly ve španělské Barceloně. Organizátoři se jen obávají, že se někteří lidé budou ostýchat kondomy koupit.

Jejich současný majitel Čao Siao-kchaj kromě nich prodává ještě pochodeň, kterou podepsala brazilská fotbalová hvězda Pelé a čínskou lékárničku z olympijských her konaných v roce 1936.

vasVladimíra Rozmanová

Najdete na Lidovky.cz