13. srpna 2016 5:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

VIDEO Hingisová zlomila semifinále sestřelením Hlaváčkové. Nebyl to úmysl, hájí legendu Češka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Hlaváčková a Hradecká v semifinále olympiády v Riu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlaváčková a Hradecká v semifinále olympiády v Riu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA/RIO DE JANEIRO Tenhle zápas české tenistky Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou hodně bolel. A nejde jen o slovní obrat. První jmenovaná měla v průběhu semifinále deblu proti švýcarské dvojici Timea Bascinszká, Martina Hingisová nejprve problémy s nohou. To ale nebyl ten největší problém...

Za stavu 7:5 a 5:4 odvracel švýcarský pár druhý mečbol při servisu Hradecké. Po rychlé výměně napálila velezkušená Hingisová u sítě míček přímo proti Hlaváčkové, která mu nestihla uhnout a ránu schytala přímo na oko.

„Byla jsem v šoku. Trefila mne přímo do bulvy. To se mi nikdy nestalo,“ vysvětlovala po zápase českým novinářům, která si nakonec vybrala tzv. „medical time-out“. „Většinou nedělám žádný dráma, když mě někdo napálí, protože nechci soupeřkám ukázat slabost. Strašně jsem se bála oko otevřít. Pak jsem ho otevřela a viděla jsem všechno dvakrát, nemohla jsem zaostřit,“ pokračovala ve vyprávění Hlaváčková.

„Úplně luxusně jsem ji na ten úder nabila. A když jsem viděla, jak se na to napřahuje a kdo stojí proti ní, tak jsem v tu chvíli aspoň doufala, že to půjde někam jinam. Bohužel, trefila správný terč,“ dodala její o rok starší parťačka, která se snažila v přestávce alespoň udržovat vtípky pozitivní náladu.

To se sice povedlo, dvojice H+H se do zápasu vrátila, jenže Švýcarky hendikep soupeřek využily a vyřazení z turnaje odvrátily dalšími dvěma vyhranými míči. Jednou chybovala Hradecká od základní čáry, podruhé Hlaváčková špatně přeběhla a poté se na sebe hodně zlobila. Nebo na Hingisovou za zraněné oko?

„Ne, nebylo to úmysl. To je prostě debl. To s ní absolutně nemá nic společného, že jsem se nechala napálit do oka. Já jsem zvyklá na nástřely. Zahrála je neskutečně solidně a zkušeně. Jenže co můžeme od takové šampionky čekat...,“ nehledala za nástřelem Švýcarky s českými kořeny úmysl Hlaváčková.

Hlaváčková po zápasu míčku do oka.

Hlaváčková po zápasu míčku do oka.

Ta už od zkrácené hry ve druhé sadě viděla normálně. „Na jeho konci jsem viděla celkem dost, ale byla jsem nejistá. Najednou to kolem létá strašně rychle, a když člověk nemá ty oči v pořádku, tak kouká,“ pokračovala pohledná blondýnka z Plzně.

Ve třetím setu, kterému předcházel odchod českého páru do útrob stadionu, už pak nepociťovala vůbec žádné omezení. „Ve třetím setu jsem byla úplně v pohodě, tam už se nemám vůbec, ale vůbec na co vymlouvat. Přišlo pár chyb a najednou se to začalo sypat. Ony tam zahrály lépe, líp servírovaly a my je netrefily do oka,“ glosovala nakonec vyřazení po výsledku 7:5, 6:7 a 2:6 se smutným úsměvem.

Šafářová a Strýcová v semifinále olympiády v Riu.
Petra Kvitová v semifinále olympiády v Riu.

Místo obhajoby stříbra z Londýna, nebo dokonce jeho vylepšení, si tak zahrají o bronz pro fedcupovým parťačkám Lucii Šafářové a Barboře Strýcové. Ta mimochodem nahradí od září v nejlepším ženském deblu na okruhu Sania Mirzaová – Martina Hingisová právě švýcarskou legendu.

„Je to dost krutý zápas. Obě jsme chtěly s Luckou ten nejcennější kov, který nemáme, tak holt to bude ten druhej (bronz). Snad ho vybojujeme. Minimálně zůstane v Česku a někdo z nás bude bramborový, takový je sport,“ zakončila ohlédnutí za semifinále smutná česká kráska.

  • 5Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky