19. srpna 2016 11:45 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

VIDEO: Japonská zápasnice samou radostí ‚naložila‘ i vlastnímu trenérovi

Risako Kawai po závodě nešetřila ani svého trenéra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Risako Kawai po závodě nešetřila ani svého trenéra. | foto: Reuters

Rio de Janeiro Jak nejlépe oslavit zlato? Svérázný návod na to má japonská zápasnice Risako Kawaiová. Jednadvacetiletá vicemistryně světa oslavila svůj olympijský triumf ve váze do 63 kg tak, že po finálovém vítězství dvakrát praštila s reprezentačním koučem o žíněnku a pak si ho ještě posadila na ramena.

Kawaiová ovládla váhovou kategorii, v níž byla klasifikována jako poslední jediná česká zápasnice v Riu de Janeiro Adéla Hanzlíčková. Pro Japonsko získala čtvrté zápasnické zlato v Brazílii a předvedla dohodnutou oslavu.

„Před finále mi kouč říkal, že chce, abych si ho zvedla na ramena. Už to ale dělaly tři holky předchozí den, takže jsem se rozhodla, že budu první, kdo ho pošle na zem. A on mi to dovolil,“ řekla Kawaiová.

Pro šestapadesátiletého kouče Kazuhita Sakaeho nebylo hození na žíněnku ničím novým. V osmdesátých letech minulého století patřil do širší světové špičky v kategorii do 62 kg a ve sbírce má mimo jiné bronz z MS.

Lidovky.cz, ČTK