17. srpna 2016 21:42 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Vysokého funkcionáře MOV zatkla policie. Měl předávat lístky překupníkům

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey. | foto: Reuters

Rio de Janeiro Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey byl v Riu de Janeiro zadržen kvůli podezření z nelegálního obchodování se vstupenkami na olympijské soutěže. Jednasedmdesátiletý irský funkcionář oznámil, že do vyřešení případu dočasně odstupuje ze svých funkcí. Vedle evropského výboru je i ve výkonném výboru Mezinárodního olympijského výboru a v čele domácího olympijského výboru.

Policie si pro funkcionáře přijela brzy ráno do hotelu Windsor Marapendi v Riu. Hickey je podle médií podezřelý, že předával vstupenky překupníkům, kteří je pak nabízeli na černém trhu za vysoké částky. K jeho zatčení došlo den poté, co policie v Riu zadržela muže s 800 nelegálně získanými lístky.

„Ve světle událostí z tohoto rána a vzhledem ke svému zdraví se pan Hickey rozhodl dočasně odstoupit z postu prezidenta Irského olympijského výboru (OCI) a všech dalších funkcí,“ citovala agentura Reuters stručné vyjádření OCI k případu.

Hickey prakticky hned po zadržení putoval do nemocnice, podle agentury Reuters zatím není jasné, z jakého důvodu. Policejní mluvčí řekl irské televizi RTE, že šlo o preventivní opatření. Bývalý judista a čestný předseda Irské judistické federace je v čele OCI od roku 1989.

Prezidentské role v EOC se podle vnitřních pravidel výboru dočasně ujme viceprezident Janez Kocijančič ze Slovinska. „Funkci začne zastávat okamžitě,“ uvedl EOC v tiskovém prohlášení.

Brazilské úřady už dříve zatkly kvůli překupnictví vstupenek na olympijské hry čtyři zaměstnance britské společnosti THGSports. Zároveň policie zabavila více než 1000 lístků, jež byly nabízeny za přemrštěné ceny.

Zabavené vstupenky byly původně přiděleny OCI. THG Sports pro OCI distribuovala lístky během her v Londýně 2012 a Soči 2014, nyní má však národní výbor jiného oficiálního prodejce.

Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey.
Akreditace jedenasedmdesátiletého irského funkcionáře.
ČTK, Lidovky.cz
  • 11Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.