31. července 2012 9:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Olympiáda žene nahoru prodeje televizí a herních konzolí

IFA 2011 - televize v pavilonu Philips | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy IFA 2011 - televize v pavilonu Philips | foto: Reuters

PRAHA Se začátkem olympiády rychle rostou prodeje televizí a herních konzolí se sportovním motivem. Obchodníci díky sportovnímu svátku a cenovým akcím v posledních dnech registrují nárůst zájmu o desítky procent.

Podle údajů internetového srovnávače Heureka.cz. stoupl prodej televizí o 30 procent.

ČTĚTE TAKÉ:

Zvýhodněné 'olympijské' nabídky

Internetový obchod Mall.cz zaznamenal pětinový nárůst zájmu zákazníků o televize. "V současné době se čím dál lépe prodávají LED TV s úhlopříčkou okolo 100 cm v ceně do 14 tisíc korun. TV s úhlopříčkou 80 cm jsou naopak pomalu na ústupu," řekla Michala Gregorová z MALL.cz. Podle ní se na rostoucích prodejích z velké části podílí řada marketingových a cenových akcí, které prodejci v souvislosti s olympiádou spustili.

Trend potvrzuje Jana Choroušová z prodejen Datart. "Zákazníci jednak využívají zvýhodněných nabídek jednotlivých značek, ale i naše podpůrné aktivity a zároveň si chtějí prostě své sportovní svátky vychutnat na lepším, kvalitnějším obraze," uvedla.

Nejvíce stoupl zájem o plazmové televize

Prodejny s elektronikou Alza registrují kromě skoro 30procentního nárůstu prodejů televizí vyšší zájem o herní konzole se sportovním motivem. Největší nárůst obliby zaznamenaly plazmové televize, kde poptávka vzrostla o 38 procent. O třetinu se zvýšil zájem o LCD televizory.

Nárůst zájmu o televizory podporuje jejich klesající průměrná cena. Ta se u LCD přístrojů podle meziročně snížila o 14 procent a u LED televizí o 15 procent. Nejlevnější jsou LCD televize, jejichž průměrná cena je 7939 korun. Průměrná cena plazmových TV stagnuje.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.