14. srpna 2008 14:35 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Zápasník zahodil medaili a skončil

Zahozená medaile.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahozená medaile. | foto: AFP

PEKING Úspěšná kariéra švédského zápasníka arménského původu Ary Abrahamiana skončila skandálem na olympijských hrách. Stříbrný medailista z Atén se nesmířil se svým vyřazením v semifinále a při závěrečném ceremoniálu zahodil bronzovou medaili. Poté prohlásil, že končí kariéru.


"Tahle medaile mě nezajímá. Chtěl jsem zlato," řekl novinářům naštvaný Abrahamian, jež patřil v řeckořímském stylu v kategorii do 84 kg k hlavním adeptům na vítězství. V boji o postup do finále však podlehl pozdějšímu překvapivému šampionovi Andreovi Minguzzimu z Itálie, což ho přivedlo k nepříčetnosti.


Třiatřicetiletý rodák z arménského Gjumri nesouhlasil s verdiktem
rozhodčích a jen zásah reprezentačních kolegů zřejmě zabránil jejich inzultaci. Dvojnásobný mistr světa nejprve na sudího křičel a poté si došel postěžovat ještě blíž ke stolku rozhodčích. Nakonec vztekle setřásl ruku arbitra a odešel naštvaně pryč. Novinářům nic neřekl, ale jeho úder do hliníkové bariéry vydal za všechna slova.

Zápasník se pustil do rozhodčích.


"Je to všechno politika a korupce," řekl kouč Leo Myllari za svého
svěřence, jenž dokonce uvažoval, že nenastoupí k souboji o bronz.
Přemluvili ho prý až jeho přátelé, kteří ho uprosili, aby se pokusil získat alespoň tuto medaili. "Rozhodl jsem se, že když už jsem došel takhle daleko, tak nemůžu lidi zklamat, a zápasil jsem dál," uvedl Abrahamian.


Incidentem se bude zabývat i Mezinárodní olympijský výbor společně se zápasnickou federací FILA, o níž Abrahamian řekl, že nehraje fér. "Jsme v kontaktu se zápasnickou federací a zjišťujeme přesná fakta," uvedla mluvčí MOV Emmanuelle Moreauová.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz