Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Zažily tvrdý rozchod. Teď musí Maki spoléhat na to, že jí Kiki pomůže do Ria

Markéta Sluková (vpravo) má svůj osud v rukou bývalé partnerky Kristýny Kolocové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Sluková (vpravo) má svůj osud v rukou bývalé partnerky Kristýny Kolocové. | foto: FIVB

Je to paradox. Markéta „Maki“ Sluková by si se svou současnou parťačkou Barborou Hermannovou ráda zahrála na olympiádě v Riu. Jenže jedinou reálnou šancí, jak se do Brazílie dostat, je uspět na Kontinentálním poháru. A tam jí musí pomoci Kristýna „Kiki“ Kolocová, kterou Sluková hodila loni v létě přes palubu.

Vybojovat si místo pod pěti kruhy přes olympijský žebříček, z něhož postoupí šestnáct párů, je pro Slukovou s Hermannovou takřka nemožné.

Zatím totiž nasbíraly 1 760 bodů a na v současnosti poslední postupující pár ztrácejí dva tisíce bodů.

„Holky se zapojily pozdě. Musely by každý turnaj dokončit ve světové pětce a ostatní týmy by musely dělat chyby,“ tuší kouč páru a snoubenec Slukové Simon Nausch.

Markéta Sluková (vlevo) se s novou parťačkou nezúčastní turnaje v Praze.
Kristýna Kolocová.

Mnohem reálnější variantou, jak se na hry dostat, je úspěch na Kontinentálním poháru, jehož evropská část se koná koncem června.

Pomůžeme Česku to místo vybojovat

Místo na olympiádě si na něm zajistí vítězná země a státy na druhé a třetí pozici budou hrát počátkem července ve finále světového Kontinentálního poháru o další dvě místa.

A v tom může nastat zmíněný paradox. Protože nesoutěží týmy s jedním, ale dvěma páry, je dost možné, že Slukové bude pomáhat v boji o Rio Kolocová se svou parťačkou Michalou Kvapilovou.

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (vlevo) s novou spoluhráčkou Michalou...

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (vlevo) s novou spoluhráčkou Michalou Kvapilovou.

„My, pokud budeme českou federací zvolené jako druhý pár, tak budeme moci pomoct České republice to místo vybojovat,“ řekla serveru tn.cz „Kiki“, která v létě nečekanou zradu Slukové obrečela.

„Samozřejmě, když to bude potřeba, tak se toho zúčastníme. Kdyby se zadařilo, tak to bude dobře i pro celou Českou republiku,“ dodala Kolocová diplomaticky.

Za dva roky zjistíme, jestli máme na hry 2020

Už nyní je však takřka jasné, že spolu s Kvapilovou do Ria nepojede. Je to smutný, ale je to realita věci. Šance na naší kvalifikaci do Ria nejsou téměř žádné, abych byla upřímná,“ smutní Kolocová.

„Je spousta kritérií, která tým musí splnit a my nemáme ani to základní - každá z nás by měla odehrát aspoň 12 turnajů. Vypadá to, že tohle už opravdu nestihneme. Ale je to moje volba, Míšu jsem si nevybrala kvůli blízké budoucnosti,“ doplnila.

Upíná se však k tomu, že si na olympiádě zahraje v roce 2020 v Tokiu.

“Teď jsme začínající tým a budeme zjišťovat, čeho jsme schopné. Myslím, že za rok za dva zjistíme jak na tom jsme a jaké jsou reálné cíle. Teď nemůžu říct, že za čtyři roky budeme v Tokiu. Ale nikdy neříkej nikdy,“ doufá Kolocová.

Když v Riu nebudeme, svět se nezhroutí

Sluková s Hermannovou tak budou muset doufat, že jim pomůže „zhrzená“ Kolocová, které spolu s Kvapilovou na Kontinentálním poháru o nic nepůjde.

„Nechceme naše fungování upínat jen na tento cíl. Budeme se snažit o výborné výsledky, ale to bychom chtěly, i kdyby olympiáda nebyla,“ věří Sluková.

Markéta Sluková (vpravo) na tréninku s Barborou Hermannovou.

Markéta Sluková (vpravo) na tréninku s Barborou Hermannovou.

„Když se tam nedostaneme, svět se nám nezhroutí. Ale zároveň je těžké si v roce, kdy se koná olympiáda a stále existuje šance se na ni kvalifikovat, takový cíl nedávat,“ dodala.

Sluková s Hermannovou, které v závěru minulé sezony vyhrály turnaj v turecké Antalyi a halové mistrovství střední Evropy, už v pátek odlétají do brazilského Maceia, kde příští týden odehrají první turnaj. Obě pak doufají v to, že se tam v srpnu ještě jednou podívají.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Markéta Sluková (vpravo) má svůj osud v rukou bývalé partnerky Kristýny Kolocové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Markéta Sluková (vpravo) má svůj osud v rukou bývalé partnerky Kristýny Kolocové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Markéta Sluková (vpravo) má svůj osud v rukou bývalé partnerky Kristýny Kolocové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...