1. srpna 2012 18:23 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Ze stříbra jsem zklamaný vůbec nebyl, prohlásil Hradilek

Vítěz Molmeti a stříbrný Vavřinec Hradilek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz Molmeti a stříbrný Vavřinec Hradilek | foto: Reuters

LONDÝN (Od zpravodaje LN ve Velké Británii) Přišel před novináře rozesmátý od ucha k uchu. Aby ne. Stříbrnou medailí ukončil dlouhé české čekání na cenný kov z olympiády v Londýně. "Dobrý ne? Co víc mám říct?" užíval si největší okamžik kariéry kajakář Vavřinec Hradilek.

Jak jste prožíval čekání v cíli na to, jestli jízda bude stačit na medaili? Jel jste jako třetí. 
Bylo to docela dobré. Jsem překvapený, že jsem nebyl ani tolik nervózní. Jen když závod vrcholil, tak už jsem přemýšlel, co z toho bude. Všichni říkali, že to bude zlato, ale já tušil, že někdo to někdo dá, protože jsme všichni strašně rychlí a semifinálové jízdy nebyly nejlepší. Ale vůbec jsem nebyl zklamaný, když Daniele přijel a ukázal zase ty svoje svaly. Je to super, že si splnil sen on i já.

Čekání skončilo. Kajakář Hradilek má stříbro

Medaili nakonec vybojoval nejmladší z českého týmu. Čím to?
Je asi bezpředmětné mluvit o věku. Doufám, že ještě další medaile cinknou.

Bylo dobře, že jste jel brzy a svým časem soupeře nalomil?
Myslím, že do finále by mi nevadilo, kdybych jel poslední. Měl bych aspoň víc času na odpočinek. Ale asi to bylo lepší, že jsem jel z osmičky, když to takhle vyšlo.

Byl jste vůbec během dne nervózní?
Ráno dost. To mě překvapilo, ale pak jsem si začal psát do deníčku různý věci, což mě uklidnilo. Dal jsem se dohromady, řekl si, že o nic nejde o nic, akorát to víc lidí sleduje. Před samotnými jízdami jsem byl nervózní tak, jak potřebuji. Atmosféra v těle mě správně rozpumpovala.

Co to bylo za deníček?
Ne, to nebyl deníček. To mě jen tak napadlo napsat si, jak se cítím, zaznamenat si to před závodem, protože to přece jen nebyl úplně normální den. Tak jsem si říkal, že bych to třeba zapomněl.

Celý rozhovor s Vavřincem Hradilkem čtěte ve čtvrtečním vydání Lidových novin