1. dubna 2016 16:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Zeman pojede na zahájení olympiády. ‚Nechtěl jsem do Ria cestovat dvakrát,‘ říká

Miloš Zeman bude takto v srpnu mávat českým sportovcům v Riu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman bude takto v srpnu mávat českým sportovcům v Riu. | foto: ČTK

KOSTELECKÁ LHOTA Prezident Miloš Zeman přijal pozvání na účast při zahájení letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro. Navazovat bude na jeho návštěvu Latinské Ameriky. Zeman to řekl v Kostelecké Lhotě na Rychnovsku na tiskové konferenci při ukončení dvoudenní návštěvy Královéhradeckého kraje.

„Přijal jsem pozvání předsedy mezinárodního olympijského výboru k návštěvě olympiády v Riu, a protože plánuji návštěvu Latinské Ameriky, tak jsem tam nechtěl jet dvakrát,“ řekl Zeman.

„Jedná se nyní o organizaci mé návštěvy tak, aby navazovala na návštěvu zahájení olympijských her,“ doplnil.

S cestou českého prezidenta do Latinské Ameriky se původně počítalo již na loňský podzim a následně na letošní jaro. Termín ale byl odsunut na léto.

Šárka Strachová přivádí českou výpravu na slavnostní zahájení XXII. zimních olympijských her
Česká výprava přichází na slavnostní zahájení XXII. zimních olympijských her

Ředitel hradního odboru Hynek Kmoníček ČTK již v minulost řekl, že právě kvůli snaze o sladění cesty se zahájením olympijských her. Ty se v Riu de Janeiro uskuteční v srpnu.

Zeman by podle Kmoníčka s největší pravděpodobností měl navštívit Mexiko a Kolumbii. O konkrétních zemích se dnes Zeman nezmínil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz