30. dubna 2010 16:51 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

'Zlatá' Sáblíková končí v Dukle. Důvod? Špatná propagace klubu

Sáblíková s obrazem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sáblíková s obrazem. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Rychlobruslařka Martina Sáblíková s dnešním dnem končí v Armádním sportovním centru Dukla a od léta bude reprezentovat Centrum sportu ministerstva vnitra. K vojákům naopak míří od policie jiný medailista z olympijských her ve Vancouveru Lukáš Bauer. Informuje o tom deník Právo.

Sáblíková byla v Dukle šest let, podle listu jí byla vyčtena nedostatečná propagace. Důvodů k přestupu ale bylo podle trenéra Petra Nováka víc. "Ale nechci je zveřejňovat. Nebylo by to korektní. Dukla nám pomáhala a patří jí za to dík," řekl Novák.

Podle Práva armáda nabídla dvojnásobné olympijské vítězce na přípravu dva miliony korun, v novém působišti bude mít ale lepší podmínky.

Bauer naopak míří do Dukly, kde už působí jeho osobní a reprezentační trenér Milan Petrásek a jejími členy jsou i všichni ostatní členové národního týmu. "Jsem jediný z nároďáku, kdo byl z jiného resortu, takže mi jde i o práci ve skupině," uvedl Bauer.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz