16. února 2010 0:11 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Bauerova manželka doma trpěla: Málem jsem dostala infarkt

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nejlepší na 15 kilometrů volně: stříbrný Piller Cottrer (vlevo), zlatý Dario Cologna (uprostřed) a bronzový Lukáš Bauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejlepší na 15 kilometrů volně: stříbrný Piller Cottrer (vlevo), zlatý Dario Cologna (uprostřed) a bronzový Lukáš Bauer. | foto: ČTK

BOŽÍ DAR Manželka běžkaře Lukáše Bauera Kateřina u závodů svého muže trpí nervozitou, takže si při dnešním olympijském klání na volné patnáctce užila své, když česká hvězda zachránila bronzovou olympijskou medaili až drtivým finišem v závěrečných stovkách metrů.

Před televizní obrazovkou pak ve společnosti své tchyně a Bauerovy maminky prožily chvíle štěstí a úlevy, přiťukly si panákem becherovky a na počest olympijského medailisty před domem v Božím Daru vyvěsily českou vlajku.

VANCOUVER ON-LINE

"Abych se přiznala, tak jsem snad ani v těch posledních dvou kilometrech v tu medaili moc nedoufala. A jak se blížil konec, byla jsem na infarkt, i když na Švédovi bylo vidět, že toho má dost," popsala po závodě Kateřina Bauerová. "Tahle medaile má obrovskou cenu, je to super úspěch," radovala se Bauerová, která dříve reprezentovala v běžeckém lyžování pod dívčím jménem Balatková.

Její muž jí samotné i všem svým fanouškům dnes řádně pocuchal nervy, když svého konkurenta Marcuse Hellnera porazil pouze o 1,5 vteřiny. "Tohle byly větší nervy než při minulé olympiádě v Turíně a loni při mistrovství světa v Liberci," připomněla Bauerová stříbrné úspěchy českého reprezentanta na minulých velkých akcích, kdy Bauer dvakrát nestačil při klasické patnáctce na Estonce Andruse Veerpala.

"V těch závodech bylo v podstatě jasné, že Lukáš nějakou medaili mít bude. Tady šlo už jen o tu poslední, protože bramborová je hrozně nevděčná," řekla Bauerová. "Ne, že by to byl neúspěch, i čtvrté místo z olympiády je výborné. Ale vím, že by to Lukáše hrozně mrzelo. Takhle má klid. Vyhrál Tour de Ski a má i medaili z olympiády. To si před sezonou moc přál," líčila nadšeným hlasem Bauerová, které těsně po závodě Lukáš zavolal. "Bylo to takové rychlé a trochu zmatečné. Pospíchal na vyhlášení výsledků.

Lukáš Bauer na trati.

Vlastně jen zkonstatoval fakt, že má bronz, a to bylo všechno," smála se Bauerová. Dnešní závod "protrpěla" ve velmi komorní atmosféře, společnost jí dělala už pouze Bauerova maminka. "Ty závody hodně prožívám a jsem dost emotivní, takže jsem radši, když je nás u televize míň. Takhle to bylo fajn, s Lukášovou maminkou jsme jen mačkaly palce," vyprávěla Bauerová. V obývacím pokoji zůstaly samy, ani děti Matyáš s Anetou počínání svého tatínka neviděly.

"Mates sice ještě u večeře prohlašoval, že se určitě bude dívat, ale v půlce závodu začal usínat na gauči a daly jsme ho spát. Anetka z toho ještě moc rozum nemá. Takže děti o medaili neví. Nevzbudilo je ani to, jak jsme dole u televize řvaly," líčila Bauerová. S Lukášovou matkou si šampaňským na úspěch nepřipily, z pověrčivosti. "Před závody ho doma nikdy nemáme, abychom něco nezakřikly. Tak jsme si daly trochu becherovky," vysvětlila Bauerová.

Hned po "bronzovém" závodě vyrazila před dům a hrdě před něj vyvěsila českou vlajku, na Bauerovu počest. "Leží na velké hroudě ze sněhu," uvedla zvesela Bauerová.

ČTK
  • 0Diskuse