13. února 2010 10:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Čeští bobisté prý na olympiádě nabízeli novináři whisky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Whisky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Whisky - ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Zpravodaj deníku The New York Times na olympiádě ve Vancouveru se na svém blogu podělil o překvapivý zážitek s českými bobisty. Novinář ve středu omylem nastoupil do špatného autobusu, záhy zjistil, že jeho jedinými spolucestujícími jsou čeští reprezentanti v bobech.

Asi po deseti minutách mu někdo poklepal na rameno a podal láhev s vodou, jež kolovala autobusem. Ukázalo se prý, že vodou se čeští sportovci neobčerstvují.

"Když se ke mně (lahev) zase vrátila, podržel jsem ji a blíže prozkoumal. Mohla to být lahev od vody, ale uvnitř žádná voda nebyla. Mezi českým bobistickým týmem místo toho kolovala whisky, které si (sportovci) při každé zastávce (lahve) pořádně přihnuli," uvedl novinář Jonathan Abrams.

Dodal, že nabídku napít se odmítl hned několikrát. Čeští bobisté to podle něj pravděpodobně považovali za znak americké slabosti. Asi po půl hodině cesty autobus dorazil do olympijské vesničky ve Whistleru. Vstoupil do něj policista, který přítomným kontroloval akreditace, a novinář mu vysvětlil, že do autobusu nastoupil omylem.

Jeden z členů českého týmu pak ostatním vysvětlil, co se stalo, a osazenstvo autobusu se podle amerického novináře rozesmálo. Jeho neplánovaný výlet pak ukončila prosba v nedokonalé angličtině, aby o bobistech z Česka psal dobré příspěvky.

Čeští bobisté jsou v dějišti olympiády už týden. Na první trénink v ledovém korytu si ale ještě několik dnů počkají. Už jim alespoň v pořádku přiletěly do Vancouveru jejich tři boby, většinu času tráví v posilovně olympijské vesnice ve Whistleru.

"Děláme suchou přípravu. Posilovnu máme dobře vybavenou," řekl tento týden ČTK pilot dvojbobu a prvního českého čtyřbobu Ivo Danilevič. Připustil, že se čas pomalu vleče a stačilo by, aby dorazili pět dnů před závodem. "Bylo by samozřejmě lepší mít čekání kratší, ale žádná ponorka nám nehrozí," uvedl Danilevič, jehož čeká první trénink 17. února.

ČTK
  • 3Diskuse

Najdete na Lidovky.cz