9. března 2018 13:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Dobrá práce. Šéf olympijského výboru dostal od Korejců nejvyšší státní vyznamenání

Thomas Bach je v Koreji nyní hodně populární. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thomas Bach je v Koreji nyní hodně populární. | foto: ČTK/AP

soul Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach obdržel od jihokorejského prezidenta Mun Če-ina plaketu Modrého draka.

Nejvyšší sportovní vyznamenání, jaké jihokorejská vláda může udělit, dostal Bach za přínos k uspořádání nedávno skončených zimních olympijských her v Pchjongčchangu. 

Už dříve mu starosta Soulu udělil čestné občanství jihokorejské metropole.

„Díky aktivní snaze a podpoře ze strany MOV se olympijských her v Pchjongčchangu zúčastnila i Severní Korea. To přispělo ke schůzkám delegací obou zemí i k možnému dialogu mezi KLDR a USA,“ řekl Mun Če-in při dnešním slavnostním ceremoniálu.

Dva prezidenti - Mun Če-in z Jižní Koreje a Thomas Bach z MOV.
Během zahajovacího ceremoniálu promluvil i předseda Mezinárodního olympijského...

Sportovci z Jižní a Severní Koreje při slavnostním zahájení ZOH v Pchjongčchangu poprvé po dvanácti letech nastoupili společně na plochu. 

Byl také vytvořen společný ženský hokejový tým. Obě země přitom od krvavého vzájemného konfliktu z let 1950 až 1953 dosud neuzavřely mírovou dohodu a jsou tak technicky stále ve válečném stavu.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.