11. února 2018 13:10, aktualizováno  13:52 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Druhý den a druhá biatlonová medaile! Michal Krčmář získal ve sprintu stříbro

Biatlonista Michal Krčmář skáče radostí na stupních vítězů. Ve sprintu získal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Biatlonista Michal Krčmář skáče radostí na stupních vítězů. Ve sprintu získal... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PCHJONGČCHANG Česká medailová jízda pokračuje. I ve druhý den her se o ni postarali biatlonisté, konkrétně Michal Krčmář, který získal ve sprintu senzační stříbrnou medaili. Navázal tak na sobotní bronz Veroniky Vítkové z ženského sprintu. Čeští biatlonisté tak z posledních dvou olympiád získali už osmou medaili.

Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy, třetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Ital Dominik Windisch.

„Je to neuvěřitelný, nemám slov. Je to obrovské zadostiučinění celému týmu. To co pro nás dělá, je neskutečné. Chci poděkovat především klukům z týmu Ondrovi (Moravcovi), Jardovi (Soukupovi) a Bouškovi (Michalu Šlesingrovi), ke kterým jsem vzhlížel a oni mě vytáhli neskutečně nahoru,“ řekl České televizi v cíli dojatý Krčmář.

Michal Krčmář a jeho skok radosti na stupních vítězů.
Radost Michala Krčmáře v cíli.

„Na tréninkách jsem se tady přitom střelecky trápil. Bylo to tu celou dobu špatný, až včera se to zlomilo a docela se mi dařilo. Říkal jsem, nebuď... a ono mi to dneska pomohlo. Všichni na střelnici zpomalili, takže ani nevadilo, že jsem tam strávil dost času,“ doplnil sedmadvacetiletý český biatlonista.

Muži - sprint:

1. Peiffer (Něm.) 23:38,8 (0 tr. okruhů), 2. Krčmář -4,4 (0), 3. Windisch (It.) -7,7 (1), 4. Eberhard (Rak.) -8,4 (1), 5. Bjöntegaard (Nor.) -17,4 (2), 6. Doll -17,6 (1), 7. Schempp (oba Něm.) -21,4 (1), 8. M. Fourcade -22,1 (3), 9. Wiestner (Švýc.) -23,5 (1), 10. Hofer (It.) -31,0 (2), ...29. Moravec -1:07,9 (1), 69. Šlesingr -2:27,2 (4), 73. Václavík -2:36,6 (4).

Krčmář prožil nejpovedenější závod v kariéře. Jeho maximem ve Světovém poháru bylo loňské třetí místo ze stíhačky v Ruhpoldingu. Díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal svoji první medaili z velké akce.

„Měl jsem na střelnici štěstí, spadla mi tam kalibrová rána vestoje. Dosud jsem byl ve sprintu nejlíp osmý a teď druhý místo a k tomu na olympiádě. To je neuvěřitelný,“ rozplýval se. 

Dlouho přitom útočil na zlato, v jednu chvíli ztrácel na Peiffera necelé dvě sekundy.

„Na konci mi trochu docházely síly, ale říkal jsem si, že v cílové rovince tam nechám všechno a díky tomu jsem to stříbro získal. Mohl jsem skončit bez medaile, takže za stříbro jsem moc spokojený,“ dodal.

Do pondělní stíhačky z českých reprezentantů postoupil již jen 29. Ondřej Moravec. Michal Šlesingr i Adam Václavík skončili se čtyřmi chybami v poli poražených. 

Selhali také oba největší favorité. Martin Fourcade i Johannes Thingnes Bö si závod „odstřelili“ třemi chybami hned při položce vleže a k medailím měli daleko.

Najdete na Lidovky.cz