24. února 2018 12:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Ester prostě válí, ale to už ví celý svět. Ledecké gratulovali Špotáková, Emmons i Čech

Spokojená Ester Ledecká | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spokojená Ester Ledecká | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PCHJONGČCHANG Snowboardistce a lyžařce Ester Ledecké, která jako první žena získala na jedné zimní olympiádě dvě zlata v odlišných sportech, pogratulovali na dálku mimo jiné fotbalový brankář Petr Čech nebo oštěpařka Barbora Špotáková.

Ledecká na olympiádě v Pchjongčchangu před týdnem šokovala zlatou medailí v superobřím slalomu a dnes potvrdila roli favoritky v paralelním slalomu na snowboardu. 

„Congratulations to the history maker,“ napsal gólman Arsenalu a bývalý reprezentant Čech na sociální síti twitter.

24.února 2018 v 10:56, příspěvek archivován: 24.února 2018 v 12:06

Congratulations to the history maker .@LedeckaEster https://t.co/OanEPDU3VY

Historický výkon dvaadvacetileté Ledecké ocenila i dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa Špotáková. „Krásné ráno. To se to dobře vstává, když nás probudí zlato od Ester a hned na to zlaté sluníčko,“ napsala na facebooku. 

„Děkujeme za ten zážitek!!! Ester Ledecká prostě válí, ale to už ví celý svět,“ dodala.

24.února 2018 v 07:10, příspěvek archivován: 24.února 2018 v 12:08

Krásné ráno. To se to dobře vstává, když nás probudí zlato od Ester a hned na to zlaté sluníčko. Děkujeme za ten zážitek!!! Ester Ledecká prostě válí, ale to už ví celý svět.

Radost z velkého úspěchu krajanky měla i majitelka kompletní sady olympijských medailí ve sportovní střelbě Kateřina Emmons. 

„Vítej na začátku své výjimečné cesty, STR,“ napsala na facebooku v narážce na značku mladé lyžařky-snowboardistky. „A vydrž. Jsi neskutečnej profík a srdcař,“ dodala.

24.února 2018 v 06:58, příspěvek archivován: 24.února 2018 v 12:11

Vytrvalá jako Emil Zátopek, pružná jako Věra Čáslavská, tým kolem ní je jako z Nagana, skluz Martiny Sáblíkové, švih Jana Železného a Báry Špotákové ... a Ester Ledecká dodala Ester LEDECKOU. Zrodila se nová sportovní legenda se zlatou hvězdou - vlastně dvěma.

Možná s nejoriginálnějším příspěvek přišel televizní komentátor Robert Záruba. 

„Vytrvalá jako Emil Zátopek, pružná jako Věra Čáslavská, tým kolem ní je jako z Nagana, skluz Martiny Sáblíkové, švih Jana Železného a Báry Špotákové,“ uvedl na twitteru. 

„A Ester Ledecká dodala Ester LEDECKOU. Zrodila se nová sportovní legenda se zlatou hvězdou - vlastně dvěma,“ dodal.

Radost Ester Ledecké
Ester Ledecká Dvojnásobná olympijská vítězka z letošních zimních her v...
ČTK

Najdete na Lidovky.cz