Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Fotbalista Nedvěd bude komentovat hokej

Pavel Nedvěd. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

TURÍN Hvězda Juventusu Turín Pavel Nedvěd bude pro italské fanoušky komentovat výkony českých hokejistů na olympiádě. Nedvěd to na sebe prozradil na webové stránce fotbalového svazu.

Nedvěd se ke kometování dostal náhodou. Asi před rokem ho oslovili zástupci televize RAI. "Přišli za mnou, jestli bych to nechtěl zkusit. Souhlasil jsem, i když toho o hokeji moc nevím," uvedl Nedvěd, který sleduje NHL a speciálně výkony Čechů. Nějaké znalosti proto přece jen má. "Snad tak na mikrofon něco televizním divákům přece jen řeknu," věří fotbalista.

Třiatřicetiletý Nedvěd se už začal na svou novou úlohu připravovat. "Dokonce jsem nedávno poskytl jednomu italskému deníku rozhovor, ve kterém se mne ptali hlavně na hokejové věci," řekl fotlbalista. Z jeho pohledu nejprestižnější souboj Česká republika - Itálie ale osobně neuvidí. "Když budou hrát naši kluci s Italy, tak budu zrovna hrát s Juventusem zápas mimo Turín," zalitoval.

Juventus během olympiády nebude ani jednou hrát na domácím hřišti. Nedvěd ale doufá, že výkony některých českých sportovců uvidí naživo. "Doufám, že to nějak skloubím dohromady. Na něco se určitě vydám, protože mne láká kromě konkrétních sportů také olympijská atmosféra. Chtěl bych vidět Neumannovou, skoky na lyžích a samozřejmě naše hokejisty," řekl. Společně s manželkou prý zřejmě navštíví i krasobruslařskou soutěž. "Žena mě tlačí, abychom na něj šli," dodal.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Najdete na Lidovky.cz