19. února 2018 8:09 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

FOTO: Odhalila více, než chtěla. Krasobruslařku zradily šaty, závod dokončila

Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron už ve chvíli, kdy má Francouzka... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron už ve chvíli, kdy má Francouzka... | foto: Reuters

Kangnung Kanaďané Tessa Virtueová a Scott Moir úspěšně zvládli první část cesty za vysněným druhým olympijským zlatem, ale vedení po krátkém tanci nepřeceňují. Vědí, že se bude rozhodovat ve volném tanci. Francouzku Gabriellu Papadakisovou, která je s Guillaumem Cizeronem největší soupeřkou zámořského páru, v krátkém tanci potrápil rozepnutý kostým.

Virtueová a Moir v krátkém tanci posunuli vlastní světový rekord na 83,67 bodu. „Je to něco, na co jsme opravdu hrdí. Tohle je cíl každého sportovce, aby sem přijel a odvedl to nejlepší, co může,“ řekl třicetiletý Moir. 

Ve volném tanci je ale ve hře více bodů. „Víme, že naše práce ještě není hotová. Je to dlouhý závod. Opravdu chceme získat tohle individuální zlato,“ doplnil krasobruslař, který s Virtueovou pomohl v Pchjongčchangu Kanadě k triumfu v soutěži družstev.

19.února 2018 v 05:35, příspěvek archivován: 19.února 2018 v 08:10

I so feel for Gabriella Papadakis. You work your whole lives for this moment. World, let’s not let their performance boil down to a wardrobe malfunction. #PapadakisCizeron #Olympics2018 https://t.co/kXKnhrVIsY

V slzách procházela mixzónou dvaadvacetiletá Papadakisová, které se po deseti sekundách krátkého programu rozepnula horní část kostýmu držícího za krkem. Jen tenká ramínka na zádech zabránila tomu, aby se šaty posunuly ještě výrazněji a odhalily její hrudník. 

„Bylo to těžké. Je to poprvé, co se mi něco podobného stalo. Snažila jsem se udržet koncentraci a dojet bez toho, aby se stalo ještě něco dalšího,“ řekla novinářům.

19.února 2018 v 05:03, příspěvek archivován: 19.února 2018 v 08:11

Sometimes I forget this is Papadakis/Cizeron’s first Games... such a magic about them. They’ve already made such an impact on the sport of ice dance even before their first Olympics #pyeongchang2018

Pak nechala odpovídat svého třiadvacetiletého partnera Cizerona. „Když vezmeme v úvahu tu záležitost s kostýmem, tak to byla skvělá jízda. To je něco, na co se nemůžete v hlavě na začátku programu připravit. Nejsme extrémně zklamaní, ale mohli jsme bez toho problému zajet lépe,“ řekl.

19.února 2018 v 05:33, příspěvek archivován: 19.února 2018 v 08:11

My heart is broken for #TeamCanada’s Gabriella Papadakis. I wish the judges had let them start over. #icedancing #Olympics

19.února 2018 v 05:29, příspěvek archivován: 19.února 2018 v 08:12

Ummmm, just saying, a director at the OBS (Olympic Broadcasting System) totally chose those slow motion replays. That nip slip of Gabriella Papadakis at the end did not have to be included. How very disrespectful.

Na rozdíl od loňského mistrovství světa, kde v krátkém tanci nabrali na Virtueovou a Moira ztrátu 5,54 bodu, však tentokrát zůstali ve hře o zlato. Mají manko 1,74 bodu. „Dva body je možné dotáhnout. Když zajedeme svoje maximum, máme šanci vyhrát,“ doplnil Francouz.

Na první medaili ze světové akce útočí Madison Hubbellová a Zachary Donohue, kteří jsou průběžně třetí. Jejich maximem na MS je šesté místo z roku 2016 a poprvé se probojovali do amerického olympijského týmu. 

Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron už ve chvíli, kdy má Francouzka...

Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron už ve chvíli, kdy má Francouzka rozepnuté šaty.

Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron na startu jízdy.

Gabriellu Papadakisová a Guillaum Cizeron na startu jízdy.

„Chvíli nám trvalo, než jsme se sem dostali, ale jsme silní a budeme bojovat. Jsme ve skvělé pozici pro zítřejší závod a těšíme se, že ze sebe ukážeme ještě víc,“ řekl sedmadvacetiletý Donohue.

Před volnými tanci mají Hubbellová a Donohue náskok pouhých dvou setin bodu před zkušenějšími krajany Maiou a Alexem Shibutaniovými, kteří mají na kontě tři medaile z MS. Také oni byli ze svého krátkého tance nadšení. 

„Tohle bylo olympijské představení, jaké jsme hledali. Po soutěži družstev nám narostlo sebevědomí. Chtěli jsme si to jen užít a bylo to ještě lepší, než jak jsme bruslili minulý týden,“ řekla dívčí polovina sourozeneckého páru.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.