16. února 2018 8:28 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

FOTO: Jak medailistka slaví bronz? Vítězství Evy Samkové ve fotografiích

Eva Samková skončila na třetím místě na olympiádě v Pchjončchangu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eva Samková skončila na třetím místě na olympiádě v Pchjončchangu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PCHJONGČCHANG/PRAHA Česká snowboardcrossařka Eva Samková při své páteční jízdě skončila třetí. Ačkoliv vyrazila jako poslední, nakonec skončila mezi prvními a vybojovala tak bronzovou medaili v Pchjončchangu. Čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka s typickým nakresleným knírkem se v dramatickém finále propracovala na bronzovou pozici v samém závěru z posledního šestého místa. Server Lidovky.cz vám přináší výběr fotografií z olympijského závodu české medailistky.

Novou olympijskou šampionkou je Italka Michela Moioliová, vedoucí žena Světového poháru a vítězka čtyř pohárových závodů v sezoně. Stříbro nečekaně získala teprve šestnáctiletá Francouzka Julia Pereiraová de Sousaová Mabileauaová.

Česká reprezentantka Eva Samková získala bronz.
Bronzový pád na záda do sněhu.

Vlajkonoška české výpravy v Pchjongčchangu Samková navázala na stříbro Michala Krčmáře a bronz Veroniky Vítkové z biatlonových sprintů.

„Je to bomba! Je to taková zlatá. Je to druhá medaile na druhé olympiádě. Na to, že máme jeden pokus, tak jsem nadšená,“ zářila Samková a srovnávala zlato ze Soči a bronz z Pchjongčchangu.

„Je to teď mnohem větší satisfakce, protože v Soči byly ty holky samozřejmě dobrý, ale teď je to úplně jinde. Je nás tam deset, co jezdí skvěle. Jsem strašně ráda, že to takhle vyšlo. Hrozně mě to bavilo,“ dodala.

Ve čtvrtfinále obsadila vrchlabská rodačka druhé místo a semifinálovou jízdu dokonce vyhrála, i když jela vzadu a v jednu chvíli jí málem spadla soupeřka pod nohy. „Řekla jsem si jen: Ou! Pak jsem vjela do klopky a byla druhá. Pohoda,“ prohlásila Samková.

Ve finále se dlouho pohybovala mimo medailové příčky a uzavírala šestičlenné startovní pole, skvělým závěrem se však dostala na bronzovou pozici, kterou mohutně slavila. Na čtvrté místo při tom odsunula americkou legendu Lindsey Jacobellisovou. Pětinásobná mistryně světa se tak ani při čtvrtém olympijském startu nedočkala zlata.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz