15. února 2018 11:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Kombinézy mexických lyžařů baví svět. Barevných dresů s lebkami si všímá každý

Američanka Sarah Shleperová startující za Mexiko s unikátní barevnou kombinézou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Američanka Sarah Shleperová startující za Mexiko s unikátní barevnou kombinézou. | foto: Reuters

PCHJONGČCHANG Výkony mexických lyžařů na olympijských hrách v Pchjongčchangu nejspíš nezaujmou, jejich kombinézy však rozhodně ano.

Pestrobarevný motiv s lebkami odkazující na svátek Dne mrtvých se původně nepozdával ani Mezinárodnímu olympijskému výboru, nyní však podle slalomářky Sarah Schleperové změnil názor. „Jezdí se v nich skvěle,“ řekla Schleperová. 

„Říkali, že za kombinézy jsme získali zlatou medaili. Jsem pyšná, že ji mám na sobě. Musela jsem hodně hubnout, abych se do ní vešla,“ řekla osmatřicetiletá lyžařka, která v dnešním obřím slalomu nedokončila druhé kolo.

Inspirací byla kombinéza s motivem obleku mexických kytaristů „mariachiů“, kterou nosil účastník šesti olympiád a bývalý mexický lyžař Hubertus von Hohenlohe.

XXIII. zimní olympijské hry, sjezdové lyžování, obří slalom, ženy, 15. února...
XXIII. zimní olympijské hry, sjezdové lyžování, obří slalom, ženy, 15.února v...

A i když už v 59 letech v Koreji nestartuje, stará se alespoň o dobrou náladu v týmu.

„Baví nás už od rána. Zpívá, rappuje... Je to rozhodně nejlepší motivátor, jakého jsem potkala,“ uvedla Schleperová, která stejně jako Von Hohenlohe není typickou Mexičankou. 

Zatímco její bývalý reprezentační kolega má i lichtenštejnské občanství a kořeny jeho rodiny sahají až k habsburské dynastii, Schleperová se narodila v Coloradu a na olympiádách v letech 1998 až 2010 startovala za USA.

„Finanční podpora není jako v Americe, ale užívám si to tady stejně jako první olympiádu. Důležité je, že všichni v týmu milují lyžování a reprezentaci téhle nádherné země, jejíž jsem teď součástí,“ uvedla Schleperová, která původně v roce 2011 ukončila kariéru, ale poté začala závodit za zemi svého muže.

 „Jsme manželé už deset let, takže se cítím jako plnohodnotná Mexičanka,“ prohlásila vítězka slalomu Světového poháru v Lenzerheide v roce 2005.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!