Diskuse k článku: Korejští fanoušci si vybíjejí frustraci. Rychlobruslařce Boutinové vyhrožují smrtí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 14.2.2018 19:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Getz 14.2.2018 19:27

Videl jsem a nesouhlasim s rozhodnutim toho amerikana,naopak ke konci byla zkrinena a vytlacovana korejka.

M. Zhoubný 14.2.2018 12:17

Mno, MOV by s tím ctěním olympijských myšlenek měl začít sám u sebe. A se ctěním práva, které kolektivní vinu neuznává.

P. Aron 14.2.2018 11:48

Hm ovšem, když na Facebooku někdo kritizuje migranty tak s tím něco dělat jde. Zajímavé že ?

P. Horák 14.2.2018 10:44

Ktery korejci? Severni nebo jizni? Jako severni, to je prej zeme zla. Me se jeste dneska ptaj v taxiku turisti, jestli sjme tu meli za sociku hlad a davali nas na popravy :) kdyz jim reknu ze jsme meli skoro kazdej slusny byt, chalupu , auto, tak cucej. U nich si prej vikendovy dum mohli dovloit jen ti nejbohatsi :)

Z. Lapil 14.2.2018 13:36

A řekl jste jim, že na telefon se čekalo deset let, že výměna korun za cizí měnu byla trestným činem, že součástí kritérií při přijímačkách na střední školu byla politická angažovanost rodičů a dokonce i rodokmen? Míním tím původ dělnický/rolnický nebo ostatní. A že kdybyste se s nimi bavil tehdy, byl byste byl povinen to zmínit v hlášení patřičným orgánům (žádný cizinec mě nekontaktoval a nevyzvídal informace o... čert ví, jak to bylo formulováno, já byl v západní cizině prvně na tři krále 1990 a byt, chalupu ani auto jsem neměl).

R. Hanuš 14.2.2018 13:53

Ve spoustě věcí přeháníte. Já měl ten nejhorší možný původ. Po matce z multimilonářské rodiny (pradědeček deset let v Jáchymově) s hrobkou přímo proti hlavnímu vchodu na Olšanech, po otci z intelektuálské rodiny docentů a profesorů, a na rozdíl od mé matky, která skutečně na přelomu padesátých a šedesátých let, nemohla studovat, se v mém případě ani na gymplu, natož na vysoké v sedmdesátých letech o můj původ již nikdo nezajímal.

A co se týče výjezdu do zahraničí, tak mohu říci, že v osmdesátých letech se dalo vyjet již velmi snadno. Se sportovním oddílem (I týmy z krajského přeboru vyjížděly běžně), s Autoturistem, Sporturistem, s CKM, s Čedokem, s nikým z nich jste nepotřeboval výjezdní doložku a tak mohl vyjet každý kdo měl pas.

Z. Lapil 14.2.2018 14:26

Možná přeháním. Píšu, co si pamatuju, ne co bylo někde psáno; možná se naši báli zbytečně, ale fakt je, že se báli; máma chodila do kostela zásadně mimo své trvalé bydliště a na otázku Proč odpovídala zhruba slovy "Ty je neznáš". Do přihlášky na VŠ se určitě psal původ (dělnický/rolnický a ostatní a určitě se tam psalo, jak člověk v souvislosti s KSČ dopadl v r. 1968 (vystoupil bylo horší než byl vyloučen).

Čemu říkáte zahraničí? Do zemí socialistických se jezdilo asi bez problémů, na Západ vlastně nevím. Zcela autenticky - vlastně mě to ani nenapadlo zkusit. A považujete za normální, aby člověk, chtěje se podívat do ciziny, musel předstírat, že hraje aspoň ty šachy a shánět v cizině kolegu, aby byl pozván za účelem družebního turnaje? To vše bez jistoty, že mu nebude POVOLENO vyměnit si peníze, takže nakonec nikam nepojede?

Fajn, řeknete, že jsem se nechal zblbnout rodiči, kteří se nechali zblbnout 50. lety, ale není právě tohle zblbnutí lidí tou opravdovou vinou komunistů?

Z. Lapil 14.2.2018 14:36

Ještě dodám: nemyslím, že byste to nevěděl. Píšu tak podrobně proto, že je tu - předpokládám - pěkných pár lidí řekněme 40 a mladších, a ti NEVĚDÍ. Nevědí například to, že člověku mohl být cestovní pas odebrán, kupodivu na základě zákona, který umožňoval pas nevydat. Zákon na odebrání pasu nebyl; Zeman ať se jde s "tvůrčím výkladem ústavy" zahrabat.

Jinými slovy, že občan dlouhodobě vykazující kladný vztah k socialistickému zřízení (mj. členstvím v organizacích Národní fronty, což byly VŠECHNY organizace, snad kromě KAN, VONS a Charty 77) měl lano, na kterém byl přivázán, celkem pohodlně volné a dlouhé.

Ale lano to bylo, to mě neukecáte :-).

R. Hanuš 14.2.2018 15:59

Ale jistěže to nebyla normální situace. Zpětně mi to připadá stejně absurdní, jako Švandrlíkovi Černí Baroni.

Ale pro mojí generaci (kromě "maličkostí", jako že jsem neměl šanci dostat se k vlastnímu bytu), to již nebylo o strachu, ale spíše o marasmus, kdy člověk nemohl dělat žádnou smysluplnou kariéru a neměl tudíž motivaci k práci.

Z. Lapil 14.2.2018 16:23

Je to tak.

Já jen nemám rád, když se říká, že za socialismu vlastně bylo fajn, protože stát se o všechny postaral. Jo, postaral, ale nebyli to úplně všichni a hlavně - nebylo to zadarmo. Cenou byl právě ten marasmus.

S oblibou připomínám, že dnes se nakupuje, za socíku se shánělo. My třeba měli "bonus na maso" - naši oba kantořili (táta jen do 1968), takže bylo možné být v den, kdy brali horníci, v obchodě dřív, než jim skončila pracovní doba.

S. Donát 14.2.2018 18:00

Severní těžko něco můžou komentovat na Facebooku, nebo Twitteru. Oni těžko můžou vůbec něco komentovat, obávám se...

J. Horáček 14.2.2018 18:19

Ne každý byl agent stb s krycím jménem Fučík jako ty, soudruhu. Výčet Vámi uváděných prebend je dosti podezřelý a dovedu pochopit, že jste jako exponent režimu dostal bez fronty neomezeně maso či zeleninu, pořadník před mototechnou na gumičky jste, natož na nedostatkový vůz, motocykl, kolo, vlastně všechno, nestál. Haislové jako jsi ty, měli opravdu všechno a ten režim, jehož důsledky doufám teprve teď cítíš na vlastní kůži, jsi si užíval. Jestli jsi byl soudruhu horník, hutník, milicionář, voják, bachař, zelinář, taxikář, vekslák, tak se omlouvám, vy jste měli opravdu v sociku selanku.

J. Nový 14.2.2018 10:26

Kdo by to do těch Jihokorejců řekl? Proti nim je Kim úplný beránek :o)))

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Snad neznámějším případem čtvrcení oběti je vražda prostitutky Otýlie Vranské.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...