22. února 2010 21:17, aktualizováno  23:58 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Kožíšek s Koukalem po smolném závodě šestí, vyhráli skvělí Norové

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Smolař Dušan Kožíšek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smolař Dušan Kožíšek. | foto: ČTK

WHISTLER/PRAHA Čeští lyžaři Dušan Kožíšek a Martin Koukal na olympijskou medaili nedosáhli. Také díky nehorázné smůle mladšího z dvojice Kožíška, který v prvním stoupání zlomil hůlku a ve druhém kole upadl. Martinu Koukalovi poté již nezbyly síly na závěrečný finiš, který ovládl fenomenální sprinter Nor Peter Northug. Druzí skončili Němci, třetí Rusové.

Nehorázná smůla potkala českou sprinterskou dvojici ve finále týmového sprintu volnou technikou na olympijských hrách ve Vancouveru.

VANCOUVER ON-LINE

Za české favority jako první startoval Dušan Kožíšek a hned při prvním výšlapu do mírného kopce, zlomil vinou soupeře hůlku. Tu mu sice servismany podali, přesto předával až na posledním místě.

CO ŘEKLI PO ZÁVODĚ

"Když člověk padá, tak toho má plný zuny, ale myslím si, že šesté místo je vynikající. Někdy máte štěstíčko a někdy se trošku odkloní. Sedmé místo bych už nebral" řekl trenér Václav Korunka.

"Potvrdili jsme, že to je disciplína, kterou umíme. Výsledek je výborný a já si ho cením. Člověk si minimálně, než to odezní, pamatuje průběh a ví, že na trati nechal ležet lepší umístění, než je to šesté místo," řekl smutný Martin Koukal.

"Myslel jsem, že se tady smůlu prolomíme. Po semifinále jsme byli v dobré náladě, bohužel, štěstí už do finále nezbylo," připomněl zklamaný Dušak Kožíšek pád ze Světového poháru z Düsseldorfu.

Martin Koukal, bývalý mistr světa na 50km volně, poté ztrátu dojel a na další předávku dojel v hlavním poli, ovšem smůla si našla sedmadvacetiletého Kožíška i tentokrát. Ve sjezdu na stadion upadl a opět nabral ztrátu na nejlepší.

Koukal ji opět dokázal sjet, jenže to jej stálo další síly navíc. Psychicky nalomený Kožíšek na svém posledním okruhu nestačil reagovat na trhák mladého Němce Tima Tscharnkeho a bylo po medailovém snu.

V posledním okruhu již nezbývaly síly ani Koukalovi, který se jen zpovzdálí díval na to, jak Northug a Peťukov metr po metru stahují německý náskok.

Ve finiši poté bylo jasno - fenomenální Northug na čtvrtý pokus konečně získal olympijské zlato, Němec Teichmann poté udržel stříbrnou pozici před dotírajícím ruským sprinterem. Martin Koukal dovezl českou štafetu zklamán a naštvaný na šestém místě.

VÝSLEDKY SPRINTU MUŽŮ
VOLNOU TECHNIKOU

Muži - sprint dvojic (6x1,6 km volně):
1. Pettersen, Northug (Nor.) 19:01,0, 2. Tscharnke, Teichmann (Něm.) -1,3, 3. Morilov, Peťuchov (Rus.) -1,5, 4. Kershaw, Harvey (Kan.) -6,3, 5. Čebotko, Poltaranin (Kaz.) -6,5, 6. Kožíšek, Koukal (ČR) -12,8, 7. Vittoz, Miranda (Fr.) -17,7, 8. Zorzi, Pasini (It.) -20,1, 9. Koos, Newell (USA) -20,6, 10. Paakkonen, Nousiainen (Fin.) -49,8.

  • 1Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz