12. února 2018 10:15 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Krčmářův stříbrný sprint vidělo na České televizi 1,18 milionu lidí

Michal Krčmář slaví druhé místo ve sprintu na ramenou českého realizačního týmu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Krčmář slaví druhé místo ve sprintu na ramenou českého realizačního týmu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Nedělní sprint biatlonistů na olympiádě v Pchjongčchangu sledovalo na ČT Sport 1,18 milionu diváků, což bylo 38 procent všech, kteří měli puštěnou televizi.

Sledovanost zaostala za sobotním sprintem žen, který vidělo o zhruba 70 tisíc lidí více a stal se vůbec nejsledovanějším biatlonovým závodem na obrazovkách ČT. Vyplývá to z informací České televize.

Zatímco v sobotu udělala českým divákům radost třetím místem Veronika Vítková, v neděli si dojel pro stříbrnou medaili Michal Krčmář.

Michal Krčmář na stupních vítězů.
Michal Krčmář a jeho skok radosti na stupních vítězů.

Vůbec nejsledovanější o uplynulém víkendu byl závod rychlobruslařek na 3000 metrů s účastí trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové, která skončila čtvrtá. 

Závod vidělo 1,42 milionu diváků, tedy téměř 53 procent lidí u televizních obrazovek.

Objem vysílání z letošní zimní olympiády na ČT je oproti minulosti výrazně omezený na 190 hodin. Důvodem je, že vysílací práva získala soukromá společnost Discovery Communications pro své kanály Eurosport.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz