24. února 2018 11:00, aktualizováno  12:48 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Ledecká ponese v neděli při slavnostním zakončení českou vlajku

Ester Ledecká uprostřed po výhře v paralelním obřím slalomu na zimních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Ledecká uprostřed po výhře v paralelním obřím slalomu na zimních... | foto: ČTK

Pchjongčchang Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká ponese českou vlajku při nedělním slavnostním zakončení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Oznámil to šéf české mise Martin Doktor.

„Ester byla jako vlajkonoška jasná volba. Díky vítězstvím v super-G i paralelním obřím slalomu na snowboardu je nejen nejlepší českou sportovkyní na hrách, ale pro mnohé také jejich tváří,“ řekl Doktor. 

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z Atlanty 1996 nesl vlajku při zahájení her o čtyři roky později v Sydney.

„Je to úžasná pocta a jsem moc ráda, že mě k tomuhle úkolu vybrali,“ řekla Ledecká po slavnostním medailovém ceremoniálu. 

„Na druhou stranu se budu snažit tam zůstat co nejkratší dobu, abych se vyhnula chorobám a odpočinula si, protože mám před sebou ještě dlouhou sezonu,“ uvedla dvaadvacetiletá závodnice.

Ester Ledecká při kvalifikační jízdě obřího slalomu na snowboardu
Ester Ledecká po výhře v paralelním obřím slalomu na zimních olympijských hrách...

Při zahájení her v Pchjongčchangu připadla role vlajkonošky zlaté snowboardcrossařce ze Soči Evě Samkové, kterou si zvolili sami sportovci. Na konci her přebírá vlajku vždy některý z nejúspěšnějších účastníků. 

Před čtyřmi lety v Soči to byl trojnásobný medailista v biatlonu Ondřej Moravec, před ním si vlajku symbolicky předávali olympijští vítězové Aleš Valenta, Kateřina Neumannová a Martina Sáblíková.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz