25. února 2010 18:42 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Medailová naděje Šárka Záhrobská: Pro úspěch udělám, co půjde

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šárka Záhrobská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská. | foto: ČTK

WHISTLER/PRAHA Zítra čeká české fanoušky další z vrcholů letošní olympiády. Po dvoutýdenním čekání se postaví na start slalomu česká závodnice Šárka Záhrobská (25). "Po medaili půjde hodně favoritek. Udělám pro ni maximum," řekla pátá nejlepší slalomářka této sezony a nejrychlejší žena kombinačního slalomu z minulého týdne v rozhovoru pro Lidové noviny.

Po kombinačním slalomu jste řekla, že vám přišel snadný. Jaký profil vám nejvíce vyhovuje?
Nemám vyloženě oblíbený profil trati. Jestli ale něco nemám moc ráda, tak když je trať příliš pomalá. Jinak je mi to ale víceméně jedno. Stejně to záleží na trenérovi, jak tu trať postaví. Ten profil sjezdovky, na které se slalom (jedná se o jinou sjezdovku než při kombinačním, pozn. redakce) pojede, není příliš náročný, takže hodně bude záležet na sněhu i právě na tom, jak trenéři jednotlivá kola postaví.

VANCOUVER ON-LINE

Víte, kdo bude trať stavět?
Vím, losovalo se to již koncem ledna, ale moc si to už nepamatuji. První kolo někdo ze Slovinců, druhé myslím Rakušan.

Jak se před svým olympijským vrcholem cítíte?
Celkově se cítím velmi dobře, už se těším. Ještě nás čeká před závodem trénink, ale obecně je všechno tak, jak má být.

Před odletem jste říkala, že vám chybí v závodech šťáva, dynamika. I když jste se umisťovala v elitní desítce, nebyla jste úplně spokojená, ale zároveň nevěděla, čím to je. Přišla jste již na to?
(Usmívá se) Tak některé tréninky se daří, některé méně. Ale myslím, že třeba v tom kombinačním slalomu už to bylo po té dynamické stránce podle představ. S podobnou jízdou bych byla spokojená i v pátek.

Šárka Záhrobská.

Koho považujete za své největší soupeřky?
Favoritek je tentokrát hodně. Myslím, že se mezi ně dá zařadit kdokoliv z elitní sedmičky Světového poháru. Silná bude Marlies Schildová, stejně tak ale obě sestry Rieschovy, Maria (vede SP ve slalomu, pozn. redakce) i Susanne. Velmi dobré výkony podávají i Sandrine Aubertová a Kathrine Zettelová. A stabilně jezdí nejen letos Tanja Poutiainenová. Takže určitě to bude hodně zajímavé, kandidátek na medaili je více.

Pojedete si pro medaili i vy?
Já bych nikdy neřekla to, že si jedu pro medaili. Vždycky říkám, že udělám maximum pro to, abych zajela co nejlépe. A samozřejmě kdyby se mi povedlo získat medaili, bylo by to skvělé. Udělám pro ni vše, co půjde.

Nevadí vám ta velká pauza mezi závody? Naposledy jste jela slalom před více jak měsícem.
Myslím, že je to pro všechny stejné. Slalomářky specialistky dokonce nezávodily ještě déle, takže v tom bych problém neviděla. Samozřejmě Světový pohár, který odjedete za víkend, je lepší, ale nemyslím, že by mi olympijský program dělal nějaké větší problémy.

Jak se vám vůbec kanadské hry líbí?
Tady ve Whistleru je krásně, poslední týden máme nádherné počasí. Mohli jsme vidět i přírodu a okolí je opravdu kouzelné. Stejně tak atmosféra při závodech. Mohu mluvit jen za alpské disciplíny, ale na každém závodu je plno, diváci fandí všem. Užívám si to.

  • 0Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.