12. února 2018 16:57 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Na víkendových biatlonových medailích vydělali sázkaři desítky tisíc korun

Česká koruna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká koruna | foto: Shutterstock

praha Víkendové medaile českých biatlonistů Veroniky Vítkové a Michala Krčmáře na olympiádě v Pchjongčchangu vynesly sázkařům desítky tisíc korun. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. Největším optimistou byl klient Fortuny, který na medaili Vítkové vsadil 7000 korun v kurzu 10:1. Největší sázku zatím přijala Chance, kde klient vsadil 322.000 korun na výhru českých hokejistů v úvodním zápase proti Koreji. Celkový objem sázek zatím dosáhl zhruba 100 milionů korun, při poslední zimní olympiádě v Soči to bylo 800 milionů korun.

„Sázkaři biatlonistům hned v prvním závodě moc nevěřili. Ti, kdo si na Vítkovou nebo Krčmáře vsadili, si mohli připsat zajímavé výhry. Jeden sázkař vsadil 2000 korun na Krčmáře do třetího místa v kurzu 30:1 a připsal si výhru 60.000 korun. Jiný tipoval 7000 na medaili pro Vítkovou s kurzem 10:1. Jeho výhra tak činila 70.000 korun,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Tipsport přijal na Krčmářovo medailové umístění 62 tiketů. „Pro srovnání, jméno superfavorita úvodního biatlonového závodu ve sprintu Martina Fourcada do třetího místa lidé vsadili skoro na 13.000 tiketů,“ doplnil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Fourcade si po osmém místě spravil chuť dnešním vítězstvím ve stíhacím závodě.

Přibližně tři čtvrtiny objemu sázek jdou tradičně na hokej. Hlavním favoritem zůstává Rusko (2,1:1), následují Kanada, Švédsko (po 6,8:1), Finsko (9:1) a Česko (9,5:1). Český tým podle bookmakerů téměř jistě porazí ve skupině Koreu (1,11:1), favoritem je také proti Švýcarsku (1,8:1). V duelu s Kanadou je outsiderem s kurzem 2,7:1. Stejný kurz má také na to, že získá medaili. Nejlepšími střelci českého týmu by měli být Jan Kovář (6,5:1), Martin Erat nebo Roman Červenka (oba 7:1).

Hokejový turnaj odstartuje ve středu zápasy USA - Slovinsko a Rusko - Slovensko. Češi zahájí boje ve skupině ve čtvrtek proti domácí Koreji. Klient Chance vsadil na výhru českého týmu v tomto utkání 322.000 korun v kurzu 1,11:1.

„Na tento zápas jsme zatím přijali sázky za 4,5 milionu korun zhruba na 60.000 tiketů. Tohle číslo se může do čtvrtka klidně zdvojnásobit,“ uvedl Hadrava. Fortuna přijala sázku na celkový triumf Česka za 50.000 korun, v případě úspěchu by sázkař vyhrál téměř půl milionu.

Česko podle bookmakerů získá pět až šest medailí. Oproti počátečním předpokladům je to o jednu více. Dvě víkendové medaile biatlonistů sázkové kanceláře neočekávaly, naopak zklamáním bylo čtvrté místo rychlobruslařky Martiny Sáblíkové v závodu na 3000 metrů. „Martina Sáblíková na pětce a Ester Ledecká na snowboardu, to jsou medailové jistoty,“ dodal vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Vítězná radost Arnda Peiffera (uprostřed).
Biatlonista Michal Krčmář skáče radostí na stupních vítězů. Ve sprintu získal...

Sáblíková je s kurzem 1,67:1 velkou favoritkou pátečního závodu na 5000 metrů. „Na výhru Sáblíkové jsme už přijali tisíc tiketů. Počet sázek na ni bude razantně stoupat, sázející jí hodně věří a po hokeji to bude jeden z nejsázenějších závodů,“ podotkla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Ještě více věří bookmakeři Ledecké v obřím slalomu snowboardistek s kurzem na vítězství 1,55:1. Finále je na programu v sobotu 24. února. Spolufavoritkou na zlato je také obhájkyně prvenství Eva Samková ve snowboardcrossu (4,5:1). Na jakoukoli medaili v pátečním závodě vypsali bookmakeři kurz 1,75:1.

Česká medaile v ostatních disciplinách by znamenala velké překvapení. Největší šanci dávají bookmakeři lyžařce Petře Novákové ve čtvrtečním závodě na deset kilometrů volnou technikou s kurzem 20:1. Například skokan na lyžích Roman Koudelka má na vítězství v sobotním závodě na velkém můstku kurz 250:1. To je jen o něco málo pravděpodobnější než to, že dá hokejový brankář Pavel Francouz gól (333:1).

Zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu skončí v neděli 25. února.

ČTK

Byt 3+kk
Byt 3+kk

Přemyslova, Kralupy nad Vltavou, okres Mělník
3 100 000 Kč