3. listopadu 2009 22:03 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Nepřehlédnutelní Češi. Olympionici představili oblečení pro ZOH

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse
Představení olympijské kolekce pro Vancouver 2010. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představení olympijské kolekce pro Vancouver 2010. | foto: ČTK

PRAHA Jedinečné bude oblečení české výpravy na olympijských hrách ve Vancouveru. Na vývoji kolekce české firmy, která byla představena na přehlídce v pražském divadle La Fabrique, se podíleli bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a krasobruslař Tomáš Verner, který dokonce část oblečení na molu večer osobně předvedl.

Kolekce je po designové i funkční stránce vyrobena českým sportovcům přímo na míru, ale specifikem oblečení je, že jeho část s pěti kruhy si poprvé v historii Českého olympijského týmu budou moci od 4. listopadu koupit také fanoušci.

"Do Kanady jedeme bojovat o medaile, ale jednu bitvu už jsme vyhráli. Čeští sportovci budou jedinečně oblečení," řekl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. "Věřím, že to pomůže k medailím," uvedl.

Anketa

Líbí se vám oblečení olympioniků?

Ano. 88
Ne. 39

Globálního sponzora ČOV, firmu Adidas, vystřídal po mnoha letech v novém čtyřletém olympijském cyklu ryze český výrobce oblečení Alpine Pro. Ten sáhl nejen k tradičním funkčním materiálům, ale také k látkám z kukuřice nebo kávy, které jsou šetrné k životnímu prostředí. "Snažili jsme se, aby materiály měly hlavně ideální vlastnosti. Aby bylo (oblečení) komfortní při nošení a látky měly ekologický původ," uvedl ředitel výroby Václav Hrbek.

Červenomodrobílé barvy se na oblečení nápaditě prolínají v olympijských kruzích. Je jisté, že žádná jiná výprava takové svršky mít ve Vancouveru nebude. "Jsem nadšení tím, že jsme se posunuli od konzervativního pojetí z předchozích olympiád. Je to netradiční design, který ctí národní barvy a je nápaditý," řekl šéf české mise v Kanadě František Dvořák.

Kolekce, která se vyráběla zčásti v Česku a zčásti v Číně, se skládá z 31 položek. Hlavní částí je nástupový set a reprezentační set, v kterém si sportovci vedle pohybu po olympijské vesnici budou chodit případně i pro medaile. "A doufám, že jich bude co nejvíc," prohlásil při představení kolekce předseda Senátu Přemysl Sobotka.

ČTK
  • 7Diskuse