14. ledna 2010 3:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Nová snowboardová hvězda: Je čas se trochu zviditelnit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šárka Pančochová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Pančochová. | foto: www.sarkapancochova.cz

PRAHA S lehkostí své devatenáctileté duše vzhlíží k blížícím se olympijským hrám ve Vancouveru. Snowboardistka Šárka Pančochová, druhá žena světového žebříčku na U-rampě, však nepopírá, že touží po úspěchu.

Snowboardisté jsou považováni za volnomyšlenkáře. Jak se k účasti na olympiádě stavíte vy?
Chci se připravit tak, abych zajela co nejlepší výsledek. Když zajedete dobře olympiádu, vědí o vás všichni. Ale je pravda, že hodně snowboardistů jezdí po závodech, natáčí videa, baví se a o olympiádu se moc nestarají.

Představuje pro vás olympiáda vrchol, nebo jeden ze závodů?
Určitě je super, že tam budu moci závodit. Za vrchol to ale nepovažuju, spíše za začátek. Těším se, zase potkám všechny známé a po finále se sejdeme na party.

ŠÁRKA PANČOCHOVÁ

- Největšími úspěchy rodačky z­ Uherského Brodu (* 1. 11. 1990) jsou titul juniorské mistryně světa z roku 2008 v disciplíně Big Air, deváté místo v U-rampě na MS v roce 2009 a­ nyní vítězství v závodě Světového poháru v rakouském Kreischbergu. Byl to její osmý závod SP, za ní zůstala kompletní špička, chyběly jen Američanky a Australanky.

- Je studentkou čtvrtého ročníku střední průmyslové školy v Uherském Brodě, má individuální studijní plán. "Škola mi vychází maximálně vstříc," říká.

- Ve světovém žebříčku Mezinárodní lyžařské federace FIS je nyní v­disciplíně U-rampa druhá, na profižebříčku dokonce první.

To ale neznamená, že to beru nalehko, musím natrénovat nějaké nové triky, abych tam nejela jen tak. Proto se teď snažím jezdit na nejlepších místech, tedy profizávody s nejlepšími závodníky.

Snowboardisté rádi zmiňují svou nezávislost. Jak se to projevuje ve vašem případě?
Už nějakou dobu bydlím sama, cestuju po světě, myslím, že dokážu vyváznout bez újmy z každé situace. A taky myslím, že jsem díky tomu všemu dospělejší, než vypadám.

Údajně chybíte v nominaci na nejlepšího sportovce roku 2009 na Uherskohradišťsku, protože jednou z podmínek ankety je členství v některém z klubů sdružených pod ČSTV. Co vy na to?
S tím nic nenadělám. Rozhodně kvůli tomu do nějakého klubu vstoupit nehodlám.

Považujete snowboarding za vrcholový sport, nebo za zábavu?
Zábava je na prvním místě, hned za ní je "serious business", ale určitě jde o vrcholový sport. Potřebuju, aby moje tělo bylo fit, třeba v případě pádu, taky proto chodím do posilovny, plavat, hodně strečuju.

Za triumf v závodě Světového poháru v Rakousku, který vás postrčil do Vancouveru, jste obdržela šek na 7500 eur. Zmínila jste ale i snowboardisty, kteří po olympiádě netouží, závodí a také vydělávají. Je to tak?
Takových je spousta a doufám, že se k tomu jednou dopracuju taky. Kvůli olympiádě teď jezdím závody Světového poháru, byť to nejsou moje oblíbené závody. Lepší je jezdit si jen tak pro sebe s kamarády a nemuset se starat o nic, učit se nové triky a vydělávat si tím. To je můj sen. Ale teď přišel čas se trochu zviditelnit.

  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz