8. února 2018 8:17, aktualizováno  15:17 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Zimní olympijský program zahájili curleři v nové disciplíně mixů

Švýcarská curlerka Jenny Perretová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švýcarská curlerka Jenny Perretová. | foto: ČTK/AP

Kangnung (Korea) Den a půl před oficiálním zahájením XXIII. zimních her v Pchjongčchangu odstartovali olympijské soutěže curleři v nové disciplíně smíšených dvojic. Po dvou kolech vede zatím stoprocentně úspěšné Švýcarsko.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu

Curling - smíšené dvojice: 1. kolo: USA - OSR 9:3, Norsko - Kanada 9:6, Korea - Finsko 9:4, Švýcarsko - Čína 7:5. 2. kolo: Švýcarsko - Finsko 7:6, Kanada - USA 6:4, OSR - Norsko 4:3, Čína - Korea 8:7.

Průběžné pořadí: 1. Švýcarsko 2 výhry/0 porážek, 2. Kanada, Čína, Korea, Norsko, USA a OSR všichni 1/1, 8. Finsko 0/2.

O první překvapení se postarali v přímořském Kangnungu Norové Magnus Nedregotten a Kristin Skaslienová, kteří zdolali favorizovanou kanadskou dvojici Kaitlyn Lawesová, John Morris 9:6.

Oba kanadští olympionici už přitom jedno olympijské zlato mají - Lawesová byla členkou vítězného týmu na minulých hrách v Soči, Morris triumfoval doma ve Vancouveru v roce 2010. Ve druhém kole už Kanada nezaváhala a zdolala tým USA 6:4.

České curlingové týmy se na olympiádu neprobojovaly. Soutěž mixů je jednou ze čtyř nových disciplín zimní olympiády, dalšími jsou snowboardový Big Air, rychlobruslařský závod s hromadným startem a soutěž družstev ve sjezdovém lyžování.

Olympijské hry v Pchjongčchangu oficiálně začnou v pátek v poledne SEČ.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz