10. února 2018 12:45 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Isinbajevová: Rusové budou na olympiádě rozzuření, vzteklí a neporazitelní

Ruský sáňkař Roman Repilov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský sáňkař Roman Repilov. | foto: Reuters

PCHJONGČCHANG Někdejší ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová očekává, že její krajané pozvaní do Pchjongčchangu jako olympijští sportovci z Ruska budou na hrách mimořádně úspěšní. Členka Mezinárodního olympijského výboru věří, že vzhledem k vyloučení řady ruských reprezentantů kvůli dopingovému skandálu z předchozích her v Soči je vztek bude pohánět k maximálním výkonům.

„Když jsou rozzuření a vzteklí, jsou Rusové neporazitelní,“ uvedla pětatřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka na sociálních sítích. 

Podle Isinbajevové, jež do Pchjongčchangu na zasedání MOV nepřicestovala, protože je ve vysokém stupni těhotenství, je hrozné, kolik Rusů nedostalo od MOV potřebné pozvání do Koreje.

Jelena Isinbajevová.

Jelena Isinbajevová.

Podle Isinbajevové je to „velké zklamání pro všechny čisté sportovce, kteří nebyli (na ZOH) připuštěni a nedostali žádné vysvětlení, proč byli vyloučeni“. Tyčkařka už v minulosti označila sankce proti Rusku za tvrdé a nespravedlivé.

Rusko bylo v prosinci vyloučeno ze ZOH kvůli dopingovým podvodům na předchozích hrách v Soči. 

Skipka ruského curlingového týmu Anastasia Bryzgalová.
Ruský sáňkař Roman Repilov.

V Pchjongčchangu bude závodit jen vybraná skupina 168 sportovců, kteří jako prokazatelně „čistí“ dostali pozvánku MOV. Budou startovat pod neutrální vlajkou a v případě triumfu se jim nebude hrát ruská hymna.

ČTK

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz