17. února 2010 1:18 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Podpis od Jágra? Prý ho dostanu jen za další zlato, smála se Sáblíková

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martina Sáblíková se zlatem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková se zlatem | foto: Reuters

VANCOUVER Chceš podpis? Tak musíš získat ještě jednu medaili a opět zlatou! Takový úkol dal hokejový útočník Jaromír Jágr olympijské šampionce v rychlobruslení Martině Sáblíkové, když mu v pondělí gratulovala k 38. narozeninám.

"Bylo to úžasně. Asi nejlepší zážitek z minulého dne," smála se Sáblíková, když novinářům popisovala náročný program minulých hodin po triumfu v závodu na 3000 metrů. "Přáli jsme si vlastně navzájem. První on mně a pak já jemu. Říkal, že musím nějakou medaili ještě udělat, jinak se nepodepíše. Zlatou. Jiná se prý nepočítá," prohlásila.

Kdyby byla dvaadvacetiletá rychlobruslařka drzá, mohla by si dovolit podobnou narážku i na Jágra. "My jsme po něm ale medaili nechtěli," přiznala. Naopak od nich Jágr dostal hokejku doplněnou o slogan "Go for gold" (Jdeme pro zlato). "Prostě aby se jim to podařilo," popřála Sáblíková úspěch hokejistům.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se v úterý poprvé od nedělního triumfu objevila v rychlobruslařské hale. Po náročném programu předešlých desítek hodin se opět vrátila k tréninku. To, co následovalo po zisku zlaté medaile, prý bylo něco neuvěřitelného.

"Něco podobného jsem si nedovedla představit," připustila. Hlavně první večer byl podle ní "hustý". "Nechci říci, že každý hned něco chtěl, ale bylo tam takových lidí, že už jsem byla pak hotová. Byla jsem unavená, ale naštěstí mě odtáhli kolem půl dvanácté. Na jednu stranu to bylo příjemné, ale taky unavující," řekla Sáblíková.

Pod náporem zpráv s gratulacemi - dostala jich téměř 300 - jí zkolaboval telefon. Několik set lidí jí přálo na přes internet a sociální síť Facebook. "To se ani nedalo přečíst," kroutila hlavou. Na webu odpověděla všem souhrnně, mobilem jen některým. "Napsat zpět všem? To by mi upadl palec," smála se.

ČTK
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz