8. února 2010 16:59 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Projekční plochy se zatím nestavějí. Olympiádu sledujte z domova

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Fanoušci na Staromětském náměstí v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci na Staromětském náměstí v Praze. | foto: Lidové noviny

PRAHA Největší česká medailová naděje, Martina Sáblíková, bude o cenné kovy na olympiádě ve Vancouveru soutěžit už o víkendu, velkých projekčních ploch na náměstích se lidé ale zřejmě nedočkají. Fandit se bude spíše v restauracích či doma u televize.

Na Staroměstské náměstí v Praze, kde se s oblibou scházejí fanoušci u sportovních přenosů, se zatím promítací plocha nestaví. "Zatím o tom nemáme zprávu, řeší se to ad hoc," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí městské části Praha 1 Alexandr Koráb. Podle něj se takové akce připravují většinou až tehdy, kdy čeští reprezentanti postoupí do nejužších bojů o medaile.

Současné ledové počasí a časový posun, kvůli kterému většina živých přenosů poběží pozdě večer našeho času, jsou hlavními argumenty, jež stojí proti venkovním přenosům. "Problém je s tím, že je zima," řekl mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašťák. Projekční plochy na náměstích se zatím nestaví ani v Olomouci, ani v Brně ani například v Českých Budějovicích.

Přitom právě v Českých Budějovicích bývá o takové akce obvykle velký zájem. "Město zatím nic nechystá, zatím je to předčasné. Většinou to vzniká hodně spontánně," vysvětlila mluvčí jihočeské metropole Jitka Welzlová. "Lidi spíš fandí v restauracích, všude jsou teď tabule, které zvou na promítání," dodala mluvčí.

Na nic ovšem nečeká Fanklub Martiny Sáblíkové a NowiS Teamu. Ve Velkém Oseku, kde sportovkyně bydlí, totiž připravují na neděli večer speciální akci v místním motelu. Kromě sledování přímého přenosu rychlobruslařského finále na trati 3000 metrů si mohou fanoušci zasoutěžit. Pořadatelé slibují hodnotné ceny pro toho, kdo si správně tipne, jak Sáblíková dopadne a v jakém čase trať zajede.