Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 22 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Rusko kvituje rozhodnutí MOV. Úplné vyloučení by byl skandál, říká Isinbajevová

Jelena Isinbajevová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jelena Isinbajevová. | foto: Reuters

Moskva V Rusku přivítali nedělní rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru nevyloučit kompletní ruskou výpravu z her v Riu de Janeiro. Podle tyčkařky Jeleny Isinbajevové by to byla obří chyba a skandál, zatímco ministr sportu Vitalij Mutko označil podmínky účasti ruských sportovců v Brazílii stanovené MOV za velmi přísné, ale přijatelné.

„Je to správné rozhodnutí,“ komentoval šéf komise pro sport v ruském parlamentu Dmitrij Sviščov verdikt MOV, jenž nechá případné vyloučení Rusů z her na příslušných mezinárodních sportovních federacích. „Ale taková rozhodnutí by se neměla přijímat pouze v souvislosti s Rusy, ale se sportovci z celého světa. Pak by byl problém dopingu definitivně vymýcen,“ dodal ruský politik.

MOV sice Rusku umožnil startovat v Riu, stanovil však řadu podmínek. Na hry tak například nesmí žádný sportovec, který měl v minulosti trest za doping, a účastníci se také budou muset podrobit dodatečným mimosoutěžním kontrolám. „Podmínky jsou velmi přísné, ale současně jsou pro náš tým výzvou. Jsem přesvědčený, že většina reprezentantů je splní,“ prohlásil Mutko.

Také tyčkařská hvězda Isinbajevová hovořila o správném kroku MOV. „Kdyby vyloučili celý ruský tým, byla by to obří chyba a mezinárodní sportovní skandál,“ řekla dvojnásobná olympijská vítězka, jež se však do Ria nepodívá. Ruské atlety totiž do Ria mezinárodní federace IAAF nepustila.

Za „uspokojivé“ označil rozhodnutí výkonného výboru MOV vlivný funkcionář Šamil Tarpiščev, šéf národního tenisového svazu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

I. Kvasňa Skandál je toto prohlášení. 11:39 25.7.2016
J. Rey Vy musíte být neskutečný blb. 20:55 24.7.2016
J. Z rokycan Je ... 21:49 24.7.2016

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč