23. února 2010 3:33 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Růžička změní sestavu a stěžuje si: Ta hala je pro žákovské turnaje

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Růžička uděluje pokyny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Růžička uděluje pokyny. | foto: ČTK

VANCOUVER Čeští hokejisté se v osmifinálovém zápase olympijského turnaje proti Lotyšsku představí v pozměněné sestavě. Trenér Vladimír Růžička se rozhodl zasáhnout do složení všech útočných formací.

Po prohře 2:4 s Ruskem se kouč národního týmu rozhodl udělat změny v sestavě, které avizoval již po druhém zápase s Lotyšskem, ale poté si to rozmyslel. Do první formace k Patriku Eliášovi a Tomáši Plekancovi se místo Martina Havláta posunul Martin Erat, ve druhém útoku s Jaromírem Jágrem a Petrem Čajánkem bude hrát Milan Michálek.

VANCOUVER ON-LINE

Po pondělním tréninku v UBC Thunderbird Areně, kam se tým musel po skončení základní skupiny přesunout, si Růžička stěžoval na podmínky v novém prostředí. "To je tragédie. Nejdříve hrajeme v hale pro devatenáct tisíc lidí a pak jdeme hrát do haly pro pět. To je pro žáky nebo pro juniory," zlobil se Růžička v rozhovoru s novináři.

Kovalčuk srazil Vokouna.

Thunderbird Arena je dva roky stará hala, kterou používají týmy The University of British Columbia. Dosud se tam hrály zápasy ženského turnaje a jak kapacitou (6800 lidí), tak podmínkami je lepší než řada stadionů v české extralize. Je mnohem lepší i než hala Palasport, druhá aréna při olympiádě v Turíně.

Hlavním problémem oproti Canada Hockey Place, kde hráli čeští hokejisté doposud, je její vzdálenost od olympijské vesnice. Cesta autobusem týmu trvá přibližně 40 minut, do domovského stadionu Vancouveru Canucks přitom mohli dojít i pěšky. "Trénink v den zápasu tak nebude, cestu navíc absolvovat nebudeme," řekl Růžička.

Předpokládaná sestava: Vokoun - Polák, Hejda, Z. Michálek, T. Kaberle, Židlický, Kuba, Blaťák, Kubina - Erat, Plekanec, Eliáš - Jágr, Čajánek, M. Michálek - Fleischmann, Krejčí, Červenka - Havlát, Vašíček, Rolinek.

ČTK
  • 1Diskuse

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.