16. února 2018 7:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Šéf britských sportovců se pobil s ochrankou, a musí proto opustit Koreu

Šéf britské mise v Pchjongčchangu Adam Pengilly musí opustit Koreu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf britské mise v Pchjongčchangu Adam Pengilly musí opustit Koreu. | foto: Reuters

PCHJONGČCHANG Šéf britské mise v Pchjongčchangu Adam Pengilly musí po incidentu s členem bezpečnostní služby s okamžitou platností opustit olympijské hry v Pchjongčchangu. Mezinárodní olympijský výbor mu navíc doporučil, aby odcestoval z Koreje zpět domů.

Čtyřicetiletý bývalý skeletonista, jenž pod pěti kruhy sám dvakrát závodil, se za incident omluvil. MOV podrobnosti nezveřejnil; podle médií se Pengilly popral s členem ochranky, když ráno opouštěl hotel, a zranil ho.

„Snažil jsem se strážného obejít, ale on tvrdil, že mám jít jinudy,“ řekl serveru insidethegames viceprezident mezinárodní federace bobistů a skeletonistů, jenž je i členem MOV.

Fanynky podporují Jižní Koreu
Momentka z utkání Slovensko - Rusko na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Muž z ochranky se mu postavil do cesty a chtěl vidět akreditaci. Když se kontrola protahovala, Pengilly prý muže oběhl a pokračoval svou cestou. Rozhodně odmítl, že by do někoho strkal.

ČTK