10. února 2010 15:58, aktualizováno  19:59 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Sjezdařská královna Vonnová nestála již týden na lyžích, poranila si holeň

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lindsey Vonnová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lindsey Vonnová. | foto: Reuters

VANCOUVER Očekávaná největší osobnost sjezdařských soutěží ve Whistleru Lindsey Vonnová není několik dnů před startem olympijských her zdravotně v pořádku. Americká hvězda dnes přiznala, že si minulý týden poranila holeň a od té doby nestála na lyžích a také přiznala, že se obává, že nakonec o účast na olympiádě přijde.

Americká hvězda dnes přiznala, že si minulý týden poranila holeň a od té doby nestála na lyžích. "Možná nebudu moci soutěžit," řekla na dnešní tiskové konferenci v dějišti her pětadvacetiletá Vonnová.

Vítězka devíti závodů Světového poháru v sezoně a vedoucí žena průběžného pořadí seriálu si poranila holeň během předolympijské přípravy v Rakousku. Problémem jejího zranění je, že je velmi bolestivé.

"Můžu normálně chodit bez bolesti, ale když jsem si několikrát snažila nazout lyžařskou botu, bolelo to strašně," řekla Vonnová. "Prostě jsem si v hotelu nazula botu, mírně jsem se předklonila a byla to neuvěřitelná bolest. A teď mám jet sjezd v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu s mnoha tlaky působícími na holeň. Netuším, jestli to dokážu," řekla Američanka.

Vonnová byla před svým zraněním hlavní adeptkou na zisk zlata v rychlostních disciplínách a superkombinaci, bez šancí na medaile nebyla ani v obřím slalomu a slalomu speciál.

"Chci, aby lidé věděli, co se děje, když se mi nebude dařit. Ale můžu vás ujistit, že udělám všechno, co se dá, abych i s tímhle zraněním lyžovala dobře," uvedla Vonnová, jež je horkou kandidátkou na zisk zlatých medailí v rychlostních disciplínách.

Zahajovacím závodem sjezdových lyžařek na hrách bude nedělní superkombinace. První oficiální trénink je na programu ve čtvrtek.

ČTK
  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!