23. února 2018 2:23 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Skikrosařka Kučerová vypadla ve čtvrtfinále, zlato slaví Kanaďanka Serwaová

Skikrosařka Nikol Kučerová postoupila v Pchjongčchangu do čtvrtfinále... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skikrosařka Nikol Kučerová postoupila v Pchjongčchangu do čtvrtfinále... | foto: Reuters

PCHJONGČCHANG Skikrosařka Nikol Kučerová vypadla v Pchjongčchangu ve čtvrtfinále olympijského závodu, i tak ale vylepší 24. místo ze Soči. Osmadvacetiletá česká reprezentantka v těsné druhé jízdě ještě v polovině trati útočila na druhé postupové místo, nakonec ale obsadila poslední čtvrtou příčku.

Osmadvacetiletá česká reprezentantka útočila v těsné čtvrtfinálové jízdě ještě v polovině trati na druhé postupové místo, nakonec ale obsadila poslední čtvrtou příčku. Třebaže vylepšila 24. pozici ze Soči, spokojená nebyla. „Asi není špatné být na olympiádě do šestnácti, ale já chtěla být aspoň v té desítce, což nebylo nereálné. Prostě mě to štve,“ řekla novinářům.

Kučerová, jež v kvalifikaci zajela 13. čas, prošla z osmifinále ze druhého místa za Sandrou Näslundovou. Se švédskou úřadující mistryní světa, jež nakonec skončila ve finále čtvrtá, prohrála i ve čtvrtfinále, z prvního místa v jejich jízdě postoupila stříbrná z MS v Sierra Nevadě Smithová.

Ve čtvrtfinále jela Kučerová dlouho třetí a dotáhla se na postupující dvojici. V předposlední klopené zatáčce ale klesla na čtvrté místo. „Soupeřka jela zvenčí, zavřela mě. Potkala jsem se tam s ní špičkama, což mě zpomalilo. Nevím, jestli jsem mohla doprava, nebo ne. Štve mě to strašně. Kvůli čerstvě napadanému sněhu byla jen jedna lajna, zbytek byl zasypaný, nedalo se předjíždět a je to prostě v háji,“ řekla.´

Zvítězila Kanaďanka Serwaová

Osmadvacetiletá Serwaová dnešním triumfem zkompletovala svou sbírku zlatých medailí. Na X-Games ovládla skikros v roce 2016, z roku 2011 má titul mistryně světa. Pro Phelanovou, která ještě před čtyřmi lety v Soči startovala v alpském lyžování a ve slalomu obsadila 15. místo, je to první velká skikrosová medaile.

Hned v úvodní osmifinálové rozjížďce skončily naděje na obhajobu zlata pro jejich krajanku Marielle Thompsonovou. Nejrychlejší žena kvalifikace krátce po startu upadla a soutěž pro ni skončila.

Stejně jako závod mužů poznamenalo i soutěž žen několik pádů. V saních záchranářů opustila po delším ošetřování na trati areál jednadvacetiletá Kanaďanka India Sherretová, o jejím stavu zatím nejsou bližší informace.

Výsledky:

1. Serwaová, 2. Phelanová (obě Kan.), 3. Smithová (Švýc.), 4. Näslundová (Švéd.), v malém finále: 5. Baronová (Fr.), 6. Anderssonová (Švéd.), 7. Lüdiová (Švýc.), 8. Kennedyová-Simová (Austr.), ve čtvrtfinále: 9. Ofnerová (Rak.), 10. Bergerová Sabbatelová (Fr.), ...14. Kučerová (ČR).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz