19. února 2018, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Pančochová do finále nepostoupila, ruský curler dopoval a na OH končí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Roman Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka | foto: ČOV/Pavel Lebeda

Pchjongčchang Na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu je za námi desátý soutěžní den, ve kterém se tentokrát pro české barvy medailově neurodilo...

České snowboardistky Šárka Pančochová a Kateřina Vojáčková nepostoupily při olympijské premiéře disciplíny Big Air z dnešní kvalifikace do pátečního finále. 

Pátá žena z prosincového závodu Světového poháru v Mönchengladbachu Pančochová obsadila devatenácté místo, olympijská debutantka Vojáčková byla v Pchjongčchangu poslední šestadvacátá.

Olympijská soutěž dvojbobů v Pchjongčchangu měla dva vítěze. O zlato se na setinu shodným součtem časů po čtyřech jízdách podělili Kanaďané Justin Kripps, Alexander Kopacz a Němci Francesco Friedrich, Thorsten Margis. Dominik Dvořák s brzdařem Jakubem Noskem skončili sedmnáctí, Jan Vrba s Jakubem Havlínem obsadili 23. místo a poslední jízda pro nejlepší dvacítku tak už byla bez nich.

Ruský curler Alexandr Krušelnickij, který měl na hrách v Pchjongčchangu pozitivní test na zakázané meldonium, vrátil akreditaci a opustil olympijskou vesnici. Bronzový medailista z mixu nyní čeká na výsledky analýzy B vzorku, které by měly být známy dnes.

Norští skokané na lyžích vyhráli na olympijských hrách v Pchjongčchangu soutěž družstev před obhájci zlata z Německa, Polsko získalo bronz. Čeští reprezentanti Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka uzavřeli své vystoupení v Koreji desátým místem. 

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu

  • BOBY: 

Muži - dvojboby: 1. Kripps, Kopacz (Kan.) 3:16,86 (49,10+49,39+49,09+49,28) a Friedrich, Margis (Něm.) 3:16,86 (49,22+49,46+48,96+49,22), 3. Melbardis, Strenga (Lot.) -0,05 (49,08+49,54+49,08+49,21), 4. Walther, Poser -0,20 (49,12+49,27+49,32+49,35), 5. Lochner, Weber (všichni Něm.) -0,28 (49,24+49,34+49,09+49,47), 6. Un Jun-čong, So Jong-u (Korea) -0,54 (49,50+49,39+49,15+49,36), 7. Poloniato, Lumsden (Kan.) -0,88 (49,48+49,48+49,33+49,45), 8. Maier, Sammer (Rak.) -0,90 (49,41+49,47+49,32+49,56), 9. Kibermanis, Miknis (Lot.) -0,94 (49,21+49,57+49,32+49,70), 10. Spring, Brown (Kan.) -1,38 (49,38+49,58+49,56+49,72), ...17. DVOŘÁK, NOSEK -2,00 (49,70+49,63+49,67+49,86), 23. VRBA, HAVLÍN (všichni ČR) 2:29,86 (49,93+50,07+49,86) - nepostoupili do závěrečné jízdy.

  • CURLING: 

Muži: Švýcarsko - Švédsko 10:3, Korea - Itálie 8:6, USA - Kanada 9:7, Velká Británie - Dánsko 7:6.

Průběžné pořadí: 1. Švédsko 6 výher/1 porážka, 2. Švýcarsko 5/2, 3. Velká Británie a Kanada 4/3, 5. Japonsko a Norsko 3/3, 7. USA 3/4, 8. Dánsko, Itálie a Korea 2/5.

Ženy: USA - Dánsko 7:6, Japonsko - Kanada 3:8, Švédsko - Korea 6:7, OSR - Švýcarsko 2:11, Velká Británie - Švýcarsko 8:7, OSR - Dánsko 8:7, USA - Čína 10:4, Japonsko - Švédsko 5:4.

Průběžné pořadí: 1. Korea 5 výher/1 porážka, 2. Švédsko a Japonsko 5/2, 4. USA a Velká Británie 4/3, 6. Kanada 3/3, 7. Čína 3/4, 8. Švýcarsko a OSR 2/5, 10. Dánsko 1/6.

  • HOKEJ: 

Ženy - semifinále: 

USA - Finsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 19. a 41. Cameranesiová, 3. Marvinová, 34. Lamoureuxová-Davidsonová, 34. Knightová.

Kanada - OSR 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 2. a 42. Wakefieldová, 24. Poulinová, 43. Clarková, 55. Johnstonová.

  • KRASOBRUSLENÍ: 

Taneční páry - krátké tance: 1. Virtueová, Moir (Kan.) 83,67, 2. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 81,93, 3. Hubbellová, Donohue 77,75, 4. Shibutaniová, Shibutani (všichni USA) 77,73, 5. Cappelliniová, Lanotte (It.) 76,57, 6. Bobrovová, Solovjov (OSR) 75,47, ...23. MANSOUROVÁ, ČEŠKA (ČR) 53,53 - nepostoupili do volných tanců.

  • RYCHLOBRUSLENÍ: 

Muži - 500 m: 1. Lorentzen (Nor.) 34,41, 2. Čcha Min-kjo (Korea) 34,42, 3. Kao Tching-jü (Čína) 34,65, 4. Poutala (Fin.) 34,68, 5. Jamanaka 34,78, 6. Kato (oba Jap.) 34,831, 7. R. Mulder (Niz.) 34,839, 8. Ihle (Něm.) 34,89, 9. Verbij 34,90, 10. Smeekens (oba Niz.) 34,93.

  • SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ: 

Ženy, druhý trénink na středeční sjezd: 1. Venierová (Rak.) 1:39,75, 2. Goggiaová (It.) -0,08, 3. Vonnová (USA) -0,35, ...40. PAULÁTHOVÁ (ČR) -5,21.

  • SKOKY NA LYŽÍCH: 

Družstva: 1. Norsko (Tande, Stjernen, Forfang, Johansson) 1098,5 b., 2. Německo (Geiger, Leyhe, Freitag, Wellinger) 1075,7, 3. Polsko (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) 1072,4, 4. Rakousko 978,4, 5. Slovinsko 967,8, 6. Japonsko 940,5, 7. OSR 809,8, 8. Finsko 790,4, 9. USA 377,2, 10. ČR (POLÁŠEK, ŠTURSA, KOŽÍŠEK, KOUDELKA) 370,1.

SNOWBOARDING: 

Ženy - Big Air (kvalifikace): 1. Gasserová (Rak.) 98,00, 2. Fudžimoriová 94,25, 3. Iwabučiová (obě Jap.) 92,75, ...19. PANČOCHOVÁ 65,50, 26. VOJÁČKOVÁ (obě ČR) 19,00 - obě nepostoupily.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse




Najdete na Lidovky.cz