22. února 2010 23:13 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Smutný Jakub Janda: Byla to určitě moje poslední olympiáda

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jakub Janda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda. |

VANCOUVER/PRAHA Spojení Jakub Janda a olympijské hry nejde dohromady. Český skokan na lyžích označil závody pod pěti kruhy ze svého pohledu za zakleté. Ve Vancouveru byl na svých třetích hrách a žádný závod, který kdy skákal, ho nenadchl. Za čtyři roky do ruského Soči nepojede.

"Pěkný prostředí, lidi fandí," řekl Janda novinářům po závodu družstev v sluncem zalitém Whistleru a v kulise bouřících diváků. Jeho hlas ale příliš nadšeně nezněl. Sám se sebou totiž na olympiádě spokojený nebyl. "Je to asi zakletý závod, ale už se nedá nic dělat. Byla to určitě moje poslední olympiáda," konstatoval Janda.

Poprvé na olympiádě startoval před osmi lety v Salt Lake City, kde skončil 39. na středním můstku. Do Turína 2006 jel po triumfu na Turné čtyř můstků jako jeden z favoritů, ale po problémech v týmu skončil na velkém můstku desátý, což těžce nesl. V Kanadě měl dobře rozjetý závod na velkém můstku, ale obsadil 14. místo.

"Nevím, něco je špatně. Žádná olympiáda mi nevyšla podle mých představ," krčil rameny vítěz Světového poháru z roku 2006. V myšlenkách se tak skokan z Frenštátu pod Radhoštěm, kterému se v květnu narodí první potomek, k olympijským hrám často nevrátí. "Samozřejmě to mrzí, ale život jde dál a za pár let si už třeba na nějakou olympiádu nevzpomenu," uvedl jednatřicetiletý Janda.

ČTK

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.