23. ledna 2010 12:38 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Snowboardista Novotný stále není fit, nepojede ani na X-Games

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ilustační foto - snowboardcross.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustační foto - snowboardcross. | foto: AFP

PRAHA Zraněný snowboardista Michal Novotný ještě stále není fit a zrušil i svou účast na X-Games, které se v americkém Aspenu konají příští víkend. Český snowboardcrossař tak pojede 4. února rovnou na olympijské hry do Vancouveru, kde se pokusí vylepšit 13. místo z Turína.

Celkově čtvrtý muž loňského konečného pořadí Světového poháru před Silvestrem spadl ve vysoké rychlosti při tréninku na sjezdovce v rakouském Lienzu a poranil si vazy v obou kotnících. Podle původních lékařských závěrů mu hrozil až šestitýdenní klid, což se zřejmě naplní.

Novotný kombinoval tradiční léčbu s alternativní a minulý týden se už cítil lépe. Proto chtěl zkusit jízdu na snowboardu, ale bolest mu to nedovolila.

Podstoupil další vyšetření a ukázalo se, že si bude muset dát ještě minimálně týden absolutní klid zejména kvůli levému kloubu. "Ten pravý už mě moc nebolí," řekl ČTK Novotný.

Přišel tak o tři podniky Světového poháru i o poslední možnost si před OH zazávodit na X-Games. "Jsou v životě horší věci, ale je pravda, že už mě to vážně nebaví a dost rozčiluje," prohlásil závodník, kterého před sezonou trápila záda a zvýšené jaterní testy. Tyto trable už jej opustily.

Novotný alespoň chodí do posilovny, plavat, jezdí na rotopedu a podstupuje léčbu rázovou metodou. Absolvuje i lymfomasáže a polyká spoustu výživových preparátů. "Hodně mi pomáhá kryokomora v Radlicích," připomněl chladicí zařízení.

"A také by mi ulehčilo práci, kdyby všichni měli internetovou zdravotnickou knížku," glosoval usnadnění komunikace mezi lékaři, kterých navštívil hned několik. Dá na radu Miloše Barny, kdy se poprvé postaví na prkno. "Je možné, že až na olympiádě," připustil Novotný.

Pro osmadvacetiletého závodníka je největším problémem skutečnost, že pokud nastoupí do olympijského závodu, nestihne se před vrcholem sezony rozjezdit. Během kariéry už zjistil, že nejlepší výkony podává právě v závěru sezony, což potvrdil loni vítězstvím ve finále Světového poháru.

ČTK
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na Lidovky.cz