Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Výsledky z 2. hracího dne olympiády

Kanoista Stanislav Ježek (vpravo) a kajakář Vavřinec Hradilek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanoista Stanislav Ježek (vpravo) a kajakář Vavřinec Hradilek | foto: ČTK

Výsledky z 2. hracího dne olympijských her v Londýně 2012.

Badminton:

Muži: Skupina O: Abian (Šp.) - Koukal (ČR) 2:1 (17, -16, 16).
Ženy: Skupina N: Gavnholtová (ČR) - Grigová (Ukr.) 2:1 (13, -15, 15).

Basketbal

Muži: Skupina A:
Nigérie - Tunisko 60:56 (31:15),
USA - Francie 98:71 (52:36),
Argentina - Litva 102:79 (51:39).

Tabulka:
1. USA 1 1 0 98:71 2
2. Argentina 1 1 0 102:79 2
3. Nigérie 1 1 0 60:56 2
4. Tunisko 1 0 1 56:60 1
5. Litva 1 0 1 79:102 1
6. Francie 1 0 1 71:98 1

Skupina B:
Brazílie - Austrálie 75:71 (36:35),
Španělsko - Čína 97:81 (53:41),
Rusko - Velká Británie 95:75 (49:34).

Tabulka:
1. Rusko 1 1 0 95:75 2
2. Španělsko 1 1 0 97:81 2
3. Brazílie 1 1 0 75:71 2
4. Austrálie 1 0 1 71:75 1
5. Čína 1 0 1 81:97 1
6. Velká Británie 1 0 1 75:95 1

Cyklistika

Ženy: Silniční závod s hromadným startem (140 km):
1. Vosová (Niz.) 3:35:29,
2. Armitsteadová (Brit.) stejný čas,
3. Zabělinská (Rus.) -2,
4. Teutenbergová (Něm.),
5. Bronziniová (It.),
6. Johanssonová (Švéd.),
7. Oldsová (USA),
8. Ferrandová-Prevotová (Fr.) všechny -27.

Fotbal

Muži:

Skupina A (Londýn):
Senegal - Uruquay 2:0 (2:0)
Branky: 10. a  37. Konate. ČK:  30. Ba (Senegal).
Británie - SAE 3:1 (1:0)
Branky: 16. Giggs, 73. Sinclair, 76. Sturridge -  60. El Falasí.

Tabulka:
1. Velká Británie 2 1 1 0 4:2 4
2. Senegal 2 1 1 0 3:1 4
3. Uruguay 2 1 0 1 2:3 3
4. SAE 2 0 0 2 2:5 0

Skupina B (Coventry):
Mexiko - Gabon 2:0 (0:0)
Branky: 63. a 90.+1 Dos Santos. ČK: 90.+1 Ndong (Gabon).
Korea - Švýcarsko 2:1 (0:0)
Branky: 57. Pak Čchu-jong, 64. Kim Po-kjong - 60. Emeghara.

Tabulka:
1. Mexiko 2 1 1 0 2:0 4
2. Korea 2 1 1 0 2:1 4
3. Švýcarsko 2 0 1 1 2:3 1
4. Gabon 2 0 1 1 1:3 1

Skupina C (Manchester):
Egypt - Nový Zéland 1:1 (1:1)
Branky: 40. Salah - 17. Wood.
Brazílie - Bělorusko 3:1 (1:1)
Branky: 15. Pato, 65. Neymar, 90.+2 Oscar - 8. Renan.

Tabulka:
1. Brazílie 2 2 0 0 6:3 6
2. Bělorusko 2 1 0 1 2:3 3
3. Egypt 2 0 1 1 3:4 1
4. Nový Zéland 2 0 1 1 1:2 1

Skupina D (Newcastle):
Japonsko - Maroko 1:0 (0:0)
Branka: 84. Nagaj.
Španělsko - Honduras 0:1 (0:1)
Branka:  7. Bengtson.

Tabulka:
1. Japonsko 2 2 0 0 2:0 6
2. Honduras 2 1 1 0 3:2 4
3. Maroko 2 0 1 1 2:3 1
4. Španělsko 2 0 0 2 0:2 0

Házená

Muži:
Skupina A:
Island - Argentina 31:25 (15:14),
Švédsko - Tunisko 28:21 (16:11),
Francie - Velká Británie 44:15 (21:7).

Tabulka:
1. Francie 1 1 0 0 44:15 2
2. Švédsko 1 1 0 0 28:21 2
3. Island 1 1 0 0 31:25 2
4. Argentina 1 0 0 1 25:31 0
5. Tunisko 1 0 0 1 21:28 0
6. Británie 1 0 0 1 15:44 0

Skupina B:
Chorvatsko - Korea 31:21 (14:8),
Španělsko - Srbsko 26:21 (10:14),
Maďarsko - Dánsko 25:27 (10:13).

Tabulka:
1. Chorvatsko 1 1 0 0 31:21 2
2. Španělsko 1 1 0 0 26:21 2
3. Dánsko 1 1 0 0 27:25 2
4. Maďarsko 1 0 0 1 25:27 0
5. Srbsko 1 0 0 1 21:26 0
6. Korea 1 0 0 1 21:31 0

Jachting

Muži - Finn (po 2 z 10 rozjížděk):
1. Högh-Christensen (Dán.) 2,
2. Ainslie (Brit.) 4,
3. Kljakovič Gaspič (Chorv.) 6,
...
19. Maier (ČR) 37.

Judo

Muži do 66 kg:
1. Šavdatuašvili (Gruz.),
2. Ungvári (Maď.),
3. Čo Čun-ho (Korea) a Ebinuma (Jap.),
5. Zagrodnik (Pol.) a Uriarte (Šp.),
7. Karimov (Ázer.) a Oates (Brit.).

Ženy do 52 kg:
1. Am Kum-e (KLDR),
2. Bermoyová-Acostaová (Kuba),
3. Forcinitiová (It.) a Gnetová (Fr.),
5. Mullerová (Luc.) a Heylenová (Belg.),
7. Kim Kjong-ok (Korea) a Legentilová (Mauricius).

Lukostřelba

Ženy - družstva:

Finále:
Korea (I Song-čin, Ki Po-pe, Čche Hjon-ču) - Čína (Čcheng Ming, Fang Jü-tching, Sü Ťing) 210: 209.

O 3. místo:
Japonsko (Hajakawaová, Kanieová, Kawanakaová) - Rusko 209:
207.

další pořadí:
5. Tchaj-wan,
6. USA,
7. Mexiko,
8. Dánsko.

Plavání

Finále muži - 100 m prsa:
1. Van der Burgh (JAR) 58,46 - světový rekord,
2. Sprenger (Austr.) 58,93,
3. Hansen (USA) 59,49,
4. Gyurta (Maď.) 59,53,
5. Kitadžima (Jap.) 59,79,
6. Rickard (Austr.) 59,87,
7. Scozzoli (It.) 59,97,
8. Titenis (Lit.) 1:00,84.

Finále muži - 4x100 m volný způsob:
1. Francie (Leveaux, Gilot, Lefert, Agnel) 3:09,93,
2. USA (Adrian, Phelps, Jones, Lochte) 3:10,38,
3. Rusko (Grečin, Lobincev, Morozov, Izotov) 3:11,41,
4. Austrálie 3:11,63,
5. JAR 3:13,45,
6. Německo 3:13,52,
7. Itálie 3:14,13,
8. Belgie 3:14, 40.

Finále ženy - 400 m volný způsob:
1. Muffatová (Fr.) 4:01,45,
2. Schmittová (USA) 4:01,77,
3. Adlingtonová (Brit.) 4:03,01,
4. Friisová (Dán.) 4:03,98,
5. Pellegriniová (It.) 4:04,50,
6. Balmyová (Fr.) 4:05,95,
7. MacLeanová (Kan.) 4:06,24,
8. Boyleová (N. Zél.) 4:06,25.

Finále ženy -100 m motýlek:
1. Vollmerová (USA) 55,98 - světový rekord,
2. Lu Jing (Čína) 56,87,
3. Couttsová (Austr.) 56,94,
4. Sjöströmová (Švéd.) 57,17,
5. Bianchiová (It.) 57,27,
6. Grayová (Dán.) 57,35,
7. Donahueová (USA) 57,48,
8. Gandyová (Brit.) 57,
76. Semifinále:

Ženy - 100 m znak:
1. Seebohmová (Austr.) 58,39,
...
10. Baumrtová (ČR) 1:00,02 (v rozplavbách 59,99 - český rekord).

Ženy - 100 m prsa:
1. Meilutyteová (Lit.) 1:05,21,
...v rozplavbách
24. Chocová (ČR) 1:08, 59

Plážový volejbal

Muži:
Skupina B:
Herrera, Gavira (11-Šp.) - Beneš, Kubala (14-ČR) 2:0 (23, 16), Rogers, Dalhausser (2-USA) - Asahi, Širatori (23-Jap.) 2:0 (15, 16).

Pozemní hokej

ženy:
Skupina A:
Nizozemsko - Belgie 3:0 (1:0),
Čína - Korea 4:0 (1:0),
Velká Británie - Japonsko 4:0 (4:0).

Tabulka:
1. Čína 1 1 0 0 4:0 3
1. Velká Británie 1 1 0 0 4:0 3
3. Nizozemsko 1 1 0 0 3:0 3
4. Belgie 1 0 0 1 0:3 0
5. Japonsko 1 0 0 1 0:4 0
5. Korea 1 0 0 1 0:4 0

Skupina B:
Argentina - JAR 7:1 (5:1),
Nový Zéland - Austrálie 1:0 (1:0),
Německo - USA 2:1 (2:0).

Tabulka:
1. Argentina 1 1 0 0 7:1 3
2. Německo 1 1 0 0 2:1 3
3. Nový Zéland 1 1 0 0 1:0 3
4. USA 1 0 0 1 1:2 0
5. Austrálie 1 0 0 1 0:1 0
6. JAR 1 0 0 1 1:7 0

Skoky do vody:

Ženy - 3 m prkno synchro:
1. Che C', Wu Min-sia (Čína) 346,20,
2. Bryantová, Johnstonová (USA) 321,90,
3. Abelová, Heymansová (Kan.) 316,80,
4. Cagnottová, Dallapeová (It.) 314,10,
5. Smithová, Strattonová (Austr.) 304,95,
6. Fjodorovová, Pysmenská (Ukr.) 302,40,
7. Blaggová, Gallantreeová (Brit.) 285,60,
8. Jun Hoong Cheong, Rinongová (Malaj.) 283, 50.

Sportovní gymnastika

Ženy - kvalifikace:
Družstva:
1. USA 181,863,
2. Rusko 180,429,
3. Čína 176, 637.

Jednotlivkyně:
1. Komovová (Rus.) 60,632,
2. Raismanová 60,391,
3. Douglasová (obě USA) 60,265,
...
46. Pálešová (ČR) 50, 599.

Sportovní střelba

Ženy:
Vzduchová pistole:
1. Kuo Wen-ťün (Čína) 488,1 (388+100,1),
2. Gobervilleová (Fr.) 486,6 (387+99,6/v rozstřelu 10,6),
3. Kostevyčová (Ukr.) 486,6 (387+99,6/9,7),
4. Jaskevičová (Rus.) 486,0 (385+101,0),
5. Čajková (Běl.) 485,2 (385+100,2),
6. Su Jü-ling (Čína) 484,6 (386+98,6),
7. Arunovičová (Srb.) 483,5 (385+98,5),
8. Marušková (ČR) 482,6 (385+97,6).

Skeet:
1. Rhodeová (USA) 99 (74+25),
2. Wej Ning (Čína) 91 (68+23),
3. D. Barteková (SR) 90 (70+20/4 v rozstřelu),
4. Bělikovová (Rus.) 90 (69+21/3),
5. Cainerová (It.) 89 (67+22),
6. Wenzelová (Něm.) 89 (68+21).

Stolní tenis

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Wu Ťia-tuo (9-Něm.) - Vacenovská (ČR) 4:2 (9, 13, -8, 8, -9, 5).

Šerm

Muži - šavle:
Finále:
Szilágyi (Maď.) - Occhiuzzi (It.) 15: 8.

O 3. místo:
Kovaljov (Rus.) - Dumitrescu (Rum.) 15: 10.

Další pořadí:
5. Limbach (Něm.),
6. Homer (USA),
7. Hartung (Něm.),
8. Morehouse (USA).

Tenis

Muži - dvouhra:
1. kolo:
Djokovič (2-Srb.) - Fognini (It.) 6:7 (7:9), 6:2, 6:2, Murray (3-Brit.) - Wawrinka (Švýc.) 6:3, 6:3, Tsonga (5-Fr.) - Bellucci (Braz.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, Nišikori (15-Jap.) - Tomic (Austr.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), Ferrer (4-Šp.) - Pospisil (Kan.) 6:4, 6:4, Nieminen (Fin.) - Devvarman (Indie) 6:3, 6:

Ženy - dvouhra:
1. kolo:
Görgesová (Něm.) - A. Radwaňská (2-Pol.) 7:5, 6:7 (5:7), 6:4, Šarapovová (3-Rus.) - Peerová (Izr.) 6:2, 6:0, Tatišviliová (Gruz.) - Vogtová (Licht.) 6:2, 6:0, Babosová (Maď.) - Voskobojevová (Kaz.) 6:4, 6:2, Švedovová (Kaz.) - Halepová (Rum.) 6:4, 6:2.

Veslování

jen jízdy s českou účastí:
Muži - čtyřka bez kormidelníka lehkých vah (opravy):
1. USA (Fahden, Newell, La Cava, Prendes) 6:00,86,
...
3. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:02,23.

Vódní pólo

muži:
Skupina A:
Chorvatsko - Řecko 8:6,
Španělsko - Kazachstán 14:6,
Itálie - Austrálie 8:5.

Tabulka:
1. Španělsko 1 1 0 0 14:6 2
2. Itálie 1 1 0 0 8:5 2
3. Chorvatsko 1 1 0 0 8:6 2
4. Řecko 1 0 0 1 6:8 0
5. Austrálie 1 0 0 1 5:8 0
6. Kazachstán 1 0 0 1 6:14 0

Skupina B:
Maďarsko - Srbsko 10:14,
Rumunsko - Velká Británie 13:4,
USA - Černá Hora 8:7.

Tabulka:
1. Rumunsko 1 1 0 0 13:4 2
2. Srbsko 1 1 0 0 14:10 2
3. USA 1 1 0 0 8:7 2
4. Černá Hora 1 0 0 1 7:8 0
5. Maďarsko 1 0 0 1 10:14 0
6. Británie 1 0 0 1 4:13 0

Vodní slalom

Kvalifikace - muži:
C1:
1. Martikán (SR) 90,56 (0 trest. sekund),
2. Savšek (Slovin.) -0,27 (0),
3. Haneda (Jap.) -2,16 (0),
...
9. Ježek (ČR) -3,53 (2).

K1:
1. Aigner (Něm.) 83,49 (0),
2. Hernandez (Šp.) -3,58 (0),
3. Hradilek (ČR) -3,95 (0).

Volejbal

Muži:
Skupina A:
Bulharsko - Velká Británie 3:0 (18, 20, 24),
Argentina - Austrálie 3:0 (21, 22, 20),
Polsko - Itálie 3:1 (-21, 20, 23, 14).

Tabulka:
1. Bulharsko 1 1 0 0 0 3:0 76:62 3
2. Argentina 1 1 0 0 0 3:0 75:63 3
3. Polsko 1 1 0 0 0 3:1 96:82 3
4. Itálie 1 0 0 0 1 1:3 82:96 0
5. Austrálie 1 0 0 0 1 0:3 63:75 0
6. Británie 1 0 0 0 1 0:3 62:76 0

Skupina B:
Rusko - Německo 3:0 (29, 18, 17),
USA - Srbsko 3:0 (17, 22, 21),
Brazílie - Tunisko 3:0 (17, 21, 18).

Tabulka:
1. Brazílie 1 1 0 0 0 3:0 75:56 3
2. Rusko 1 1 0 0 0 3:0 81:64 3
3. USA 1 1 0 0 0 3:0 75:60 3
4. Srbsko 1 0 0 0 1 0:3 60:75 0
5. Německo 1 0 0 0 1 0:3 64:81 0
6. Tunisko 1 0 0 0 1 0:3 56:75 0

Vzpírání

Muži:
Do 56 kg:
1. Om Jon-čol (KLDR) 293 kg (trh 125 kg + nadhoz 168 kg - olympijský rekord),
2. Wu Ťing-piao (Čína) 289 (133+156),
3. Hristov (Ázerb.) 286 (127+159),
4. Tran le Quoc Toan (Viet.) 284 (125+159),
5. Setiadi (Indon.) 277 (127+150),
6. Montes (Mex.) 269 (112+157),
7. Rada 269 (118+151),
8. Berna (oba Kol.) 268 (118+150).

Ženy:
Do 53 kg:
1. Činšanlová (Kaz.) 226 kg (trh 95 kg + nadhoz 131 kg - světový rekord),
2. Hsu Šu-čching (Tchaj-wan) 219 (96+123),
3. Iovuová (Mold.) 219 (99+120),
4. Febriantiová (Indon.) 206 (91+115),
5. Paratovová (Ukr.) 199 (91+108),
6. Villarová-Barbosaová (Kol.) 196 (87+109),
7. Klejnowská-Krzywanská (Pol.) 196 (84+112),
8. Nguyen Thi-Thuy (Viet.) 195 (85+110).

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...