Online reportáž

Ve Vancouveru získala bronzovou medaili, tentokrát ale Šárka Strachová na stupně vítězů nedosáhla. Ve slalomu obsadila desáté místo. Zlato vybojovala osmnáctiletá Američanka Mikaela Shiffrinová. VÍCE ZDE
Kanadští curleři získali potřetí za sebou olympijské zlato. Ve finále v Soči deklasovali Británii 9:3 a navázali na čtvrteční triumf žen. Třetí skončili úřadující mistři světa Švédové, kteří porazili Čínu 6:4 po dodatečném endu. VÍCE ZDE
Štafeta českých biatlonistek ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková doběhla na čtvrtém místě se ztrátou minuty a půl na vítěznou Ukrajinu. Češky svým umístěním překonali historický úspěch svých předchůdkyň z olympiády v Naganu.
Hokejový turnaj má prvního finalistu. O zlaté medaile bude bojovat Švédsko, které v severském derby těsně přetlačilo Finy. Tři korunky prohrávaly, ale dvěma góly nakonec určily konečný výsledek 2:1. VÍCE ZDE
  • Hodně štěstí. Teemu Selänne a Henrik Lundqvist.

Hodně štěstí. Teemu Selänne a Henrik Lundqvist. / Autor: Reuters

České skikrosařky vypadly při své premiéře na olympijských hrách v osmifinále. Andrea Zemanová i Nikol Kučerová dojely ve svých rozjížďkách v Extreme Parku třetí, na prvním nepostupovém místě. Vyhrála Kanaďanka Marielle Thompsonová. VÍCE ZDE
Rychlobruslařka Martina Sáblíková kritizuje nápad bruslařské unie ISU, podle které by měli muži i ženy na svých nejdelších distancích startovat hromadně. "Jestli to udělají, tak je zabiju," zlobí se Sáblíková. "O co jim jde? Dělají z toho závod pro Holanďany. Ti nominují lidi z maratonů a bude to rázem o něčem jiném," řekla. VÍCE ZDE
Rakouští hokejisté mají problém. Ukázalo se, že si někteří hráči uspořádali den před osmifinálovým zápasem se Slovinskem (0:4) večírek, který se protáhl až do ranních hodin. "Na výkon to nemělo žádný vliv, ale oslavu jsme měli odložit," uvedli hokejisté v omluvě. VÍCE ZDE
Olympiáda v Soči má první dopingový nález.. Postarala se o něj německá biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Bývalou běžkyni na lyžích, která skončila čtvrtá v závodě biatlonistek s hromadným startem, čeká disciplinární řízení. VÍCE ZDE
Ruska Adelina Sotnikovová překvapivě předčila favorizovanou krajanku Julii Lipnickou a vyhrála soutěž krasobruslařek. Česká reprezentantka Elizaveta Ukolová si oproti krátkému programu o dvě příčky pohoršila a obsadila 22. pozici.
  • Hokejistky Kanady slaví velký obrat v olympijském finále proti USA

Hokejistky Kanady slaví velký obrat v olympijském finále proti USA / Autor: Reuters

Infarktové zámořské drama. Hokejistky Kanady sebraly USA titul ze Soči
Ženský turnaj v curlingu vyhrály reprezentantky Kanady. Ve finále porazily Švédsko 6:3 a překazily skandinávskému týmu zlatý hattrick. Bronz vybojovala Velká Británie po výhře 6:5 nad Švýcarskem.
Olympijskou premiéru lyžařek v U-rampě vyhrála na hrách v Soči Maddie Bowmanová, královna X-Games. Tým USA slaví v této disciplíně double.
V netradičně tmavě modrých kalhotách absolvovali kanadští skikrosaři olympijský závod na hrách v Soči na počest Nika Zoricice, který tragicky zahynul v březnu 2012 na Světovém poháru ve švýcarském Grindelwaldu. Na začátku své kariéry totiž rodák ze Sarajeva jezdil v modrých džínech, protože neměl pořádné kalhoty na skikros. Proto Kanaďané opustili svou obvyklou červeno-bílou kombinaci.
Mezinárodní lyžařská federace FIS chce na příští zimní olympijské hry v roce 2018 v Pchjongčchangu prosadit soutěž slalomářských družstev. Generální sekretářka FIS Sarah Lewisová věří v úspěch, neboť zařazení nové disciplíny podle ní podporují vysílací společnosti a navíc si nevyžádá zvýšení počtu sportovců. Nakloněn této myšlence je údajně i MOV.
Odměna za tři medaile. Českou vlajku na slavnostním zakončení ponese biatlonista Ondřej Moravec. VÍCE ZDE
Ženský olympijský turnaj v curlingu vyhrály reprezentantky Kanady. Ve finále porazily Švédsko 6:3 a překazily soupeřkám zlatý hattrick.
Dvojnásobnou olympijskou vítězku ze sprintu Anastasii Kuzminovou nepustí nemoc do posledního biatlonového závodu žen na hrách v Soči. Slovenská jednička bude chybět v pátečním souboji štafet.
Turnaj hokejistek - utkání o 3. místo: Švýcarsko - Švédsko 4:3. Švédky vedly po druhé třetině 2:0, Švýcarky mají první medaili z OH.