Japonsko
Hasebe se tlačil do vyložené šance, ale dánský obránce ho vytlačil do bezpečí.
36. minuta
gól

Nizozemsko vede nad Kamerunem 1:0. Po přihrávce Van der Vaarta se z úhlu prosadil Robin Van Persie.

• Nizozemsko - Kamerun (Van Persie střílí branku).

Nizozemsko - Kamerun (Van Persie střílí branku). / Autor: Reuters

31. minuta
gól
Japonsko už vede 2:0 a opět z přímého kopu. Ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů dokonale Jabulani zakroutil Endo.
24. minuta
důležité
POSTUPOVÁ MATEMATIKA: Kamerun má brány do osmifinále zavřené, naopak Nizozemci si postup zajistili v zápase s Japonskem. Druhé postupové místo je tudíž volné pro Japonsko a Dánsko. Vítěz tohoto vzájemného duelu doprovodí "tulipány". V případě remízy jde dál Japonsko díky lepšímu skóre.
19. minuta
Nizozemí
Střelu Persieho z hranice velkého vápna Souleymanou lapil.
17. minuta
gól

Japonsko vede 1:0! Z poměrně velké vzdálenosti využívá volný přímý kop Keisuke Honda.

• Japonsko - Dánsko (japonská radost).

Japonsko - Dánsko (japonská radost). / Autor: Reuters

14. minuta
Dánsko
Ihned z protiútoku obstřeloval japonského brankáře Tomasson těsně vedle.
13. minuta
Japonsko
Ve velice slibných šancích se objevili Macui i Hasebe, ale jejich pokusy v síti neskončily.
8. minuta
Dánsko
Centr z rohového kopu se dostal až před Kroldrupa, ten však by natolik překvapený, že nezakončil přesně.
4. minuta
Nizozemí
Van Persie si narazil s Wesley Sneijderem, poté o míč před vápnem soupeře přišel.
1. minuta
Zápasy Dánsko - Japonsko a Kamerun - Nizozemsko byly práve zahájeny.
20:27
Jak v Rustenburgu, tak v Kapském městě již hrají hymny....
20:27
Dánsku chybí důležitý hráč. Stoper Kjaer dostal v obou předchozích zápasech žlutou kartu a důležité utkání proti Japonsku musí vynechat. Jinak jsou všichni ostatní hráči Dánska i Japonska trenérům k dispozici.
20:25
důležité
Ani Dánové ani Japonci se nemusí ohlížet na druhý zápas skupiny Kamerun - Nizozemsko. Rozložení v tabulce je takové, že Nizozemci jasně postupují, naopak Kamerun už jistě končí. O druhé postupové místo tak hrají jen oba soupeři.