26. června 2010 0:15 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Osmifinále MS: také boj o 'pyrenejského krále' Španělsko-Portugalsko

Španělsko - Chile (španělská radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělsko - Chile (španělská radost). | foto: Reuters

PRAHA Základní skupiny jsou za námi. Porce 48 utkání přinesla spoustu očekávaných výsledků, krásných gólů, červených karet, parádních zákroků brankářů, jejich kiksů a také překvapivých výsledků. Již od soboty se ale rozjedou v Jihoafrické republice boje ve vyřazovací části, kde se každé zaváhání rovná bukování letenek směrem domů.

A právě díky některým nečekaným výsledkům, nabídne již osm osmifinálových duelů několik skutečně žhavých bitev. A kvůli kterým šlágrům si teda stojí vzít případně v práci dovolenou, změnit víkendový program nebo pondělní či úterní večerní návštěvu kina?

Rozhodně nejzajímavější program nabízí fotbalovým labužníkům neděle, kdy se mnoho rodičů asi pravidelné návštěvy svých potomků nedočká. Odpoledne bitva Německo-Anglie (VÍCE ČTĚTE ZDE) a večer Argentina-Mexiko? Parádní souboje, co říkate? A navíc mají jeden bonus: vítězové se utkají v dalším kole, teda ve čtvrtfinále.

Argentina - Řecko (šťastný Maradona).

V pondělí se nejspíše zastaví čas na Slovensku, naše východní sousedy čeká zápas s Nizozemskem. "Oranjes" jsou sice zatím suverénní, ale rozhodně hratelný soupeř. A večer? Brazílie vs Chile. Jihoameričané zatím hrají na turnaji prim a tak se dá očekávat parádní duel. Navíc Chilané "kanárky" dokázali porazit v kvalifikaci MS a tak rozhodně nebudou trpět přehnaným respektem vůči jednomu ze spolufavoritů turnaje.

To nejlepší na konec? V úterý večer na sebe narazí v souboji o "krále Pyrenejského poloostrova" Španělsko a Portugalsko. Fotbalový fanoušek, který tento souboj neuvidí, rozhodně v hospodě u piva v kroužku "dalších expertů" příliš nezaboduje.

Portugalsko - KLDR (Ronaldo střílí branku).

A aby těch dobrých zpráv nebylo málo: všechny duelu ve vyřazovací části MS budete moci sledovat v podrobných on-line reportážích na www.lidovky.cz/sport!

PROGRAM OSMIFINÁLE MS V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

26. června 16:00 - Port Elizabeth: Uruguay - Jižní Korea
26. června 20:30 - Rustenburg: USA - Ghana
27. června 16:00 - Bloemfontein: Německo - Anglie
27. června 20:30 - Johannesburg-Soccer City: Argentina - Mexiko
28. června 16:00 - Durban: Nizozemsko - Slovensko
28. června 20:30 - Johannesburg-Ellis Park: Brazílie - Chile
29. června 16:00 - Pretoria: Paraguay - Japonsko
29. června 20:30 - Kapské Město: Španělsko - Portugalsko

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz